Pogoda - informacje IMGW
Piotr Molecki/East News
Aneta Wasilewska - 10 Maja 2020

IMGW przekazało druzgoczące informacje. Maj wszystkich rozczaruje, sytuacja będzie fatalna

Pogoda w maju nie przyniesie zmian. IMGW właśnie przekazało kolejne druzgocące informacje na ten temat. Okazuje się, że maj całkowicie rozczaruje wielu Polaków. Sytuacja będzie fatalna i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miała się poprawić. Nie na takie wieści czekali Polacy.

Pogoda w kraju w najbliższym czasie nie przyniesie poprawy panującej od dłuższego czasu sytuacji. Susza w Polsce ma się utrzymywać. Zgodnie z prognozami wydanymi przez IMGW susza hydrologiczna może się nawet pogłębiać. Szczegóły w sprawie przekazał Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Gwiazda "Rancza" poinformowała o rodzinnej tragediiGwiazda "Ranczo" przekazała tragiczne wieści. Nie żyje wyjątkowa osoba, poruszający wpisCzytaj dalej

Pogoda w maju. IMGW nie ma dobrych wiadomości

Grzegorz Walijewski z IMGW podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pogody podczas rozmowy z Informacyjną Agencją Radiową. Ekspert nie przekazał dobrych wiadomości, co więcej, ostrzega, że niebawem stan wody znowu może spaść. Zgodnie z prognozami nie przewiduje się też, aby poprawił się poziom wód gruntowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej analizując sytuację, przekazał, że nie zanosi się na koniec suszy. Pogoda w maju przyniesie więcej deszczu, ale opadów wciąż będzie za mało, by sytuacja się poprawiła. IMGW przewiduje, że najwięcej deszczu pojawi się w południowo-wschodniej części Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Schronisko - kot po wypadkuSchronisko już miało uśpić kota po tragicznym wypadku. W ostatniej chwili stała się niesamowita rzeczCzytaj dalej

Pogoda na nadchodzące miesiące. Czy sytuacja się zmieni?

IMGW przekazało także, że nadchodzące miesiące nie przyniosą poprawy sytuacji. W czerwcu prognozowane są wysokie temperatury, dużo wyższe niż w poprzednich latach, a jak dodał ekspert "ilość opadów będzie mniejsza, więc widać, że w czerwcu najprawdopodobniej susza będzie cały czas postępować".

Dopiero lipiec przyniesie większe opady. Miejscami w Polsce będzie można zauważyć, że poziom opadów będzie powyżej normy. Jednak nawet te opady nie wpłyną na zminimalizowanie suszy. Opady będą w większości burzowe, co oznacza, że nie są aż tak korzystne. Jak przekazał Grzegorz Walijewski, burzowe opady powodują miejscowe wezbrania, podtopienia i zalania.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dzisiaj w życie wchodzi wielka zmiana. Wielu Polaków czekało na ten dzień

2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

Rolnicy znaleźli się w ciężkiej sytuacji, co w konsekwencji przeniosło się na wzrost cen warzyw i owoców, które już dziś osiągają zawrotne ceny. Niestety to dopiero początek suszy, a zgodnie z prognozami IMGW sytuacja szybko się nie zmieni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Od wczoraj wielu Polaków otrzymuje SMS-y od MZ. Gdy go dostaniesz, natychmiast musisz zrobić ważną rzecz
  4. Pierwszy raz od wybuchu epidemii. Szumowski przekazał wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy
  5. Łukasz Szumowski przekazał dramatyczne wieści. Gdyby nie jeden szczegół, Polska miałaby już tendencję spadkową
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Tata był odpowiedzialny za zniknięcie swojego dzieckaTata wyszedł z 5-letnim synem i nigdy nie wrócił. Zrozpaczona mama nie traciła nadziei, 13 lat później poznała prawdę i zaniemówiłaCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News