Pogoda w Polsce
Pixabay.com llulila
Monika Majko - 8 Listopada 2020

Potwierdzono zagrożenie, ogłoszono pierwszy stopień alarmowy dla kilku województw. Potrwa do rana

Pogoda w najbliższych godzinach będzie bardzo niebezpieczna, specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosili pierwszy stopień alarmowy.

Pogoda ulegnie znacznemu pogorszeniu, specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają Polaków. Niemal połowa kraju znalazła się w strefie objętej pierwszym stopniem alarmowym, w najbliższych godzinach warto zachować szczególną ostrożność.

Pogoda w Polsce - IMGW ogłosiło alerty pierwszego stopnia

Pogoda tej jesieni była dla mieszkańców Polski dość łaskawa, jednak w najbliższych godzinach warunki atmosferyczne w kraju ulegną znacznemu pogorszeniu. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, wydano alerty pierwszego stopnia dla siedmiu województw.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

W niedzielę 8 listopada po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o wydaniu ostrzeżenia pierwszego stopnia, które dotyczy wysokiego ryzyka wystąpienia gęstej mgły w siedmiu województwach: lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i lubelskim.

W najbliższych godzinach mieszkańcy objętych alertem terenów powinni zachować szczególną ostrożność. Synoptycy IMGW prognozują, że miejscami widoczność może być ograniczona nawet do około 100-200 metrów.

Ostrzeżenia wydane dzisiaj przez IMGW obowiązują od godziny 22:00 do godziny 9.30 w poniedziałek 9 listopada br. Alerty szczególnie kierowane są w stronę osób, które planują w tym czasie podróże samochodem po drogach znajdujących się w obszarze objętym alertem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

IMGW objęło alertem pierwszego stopnia aż siedem województw

W czasie obowiązywania alertów niebezpieczeństwo dotyczy wszystkich mieszkańców zagrożonych terenów, w szczególności uważać powinni kierowcy. Ze względu na gęstą mgłę i towarzyszącą jej wilgotność, warunki na drogach mogą być trudne i stanowić ogromne niebezpieczeństwo.

Specjaliści zalecają, by kierowcy planujący podróż w ciągu najbliższych godzin zachowali szczególną ostrożność i dostosowali prędkość do panujących na drodze warunków. Z powodu gęstego zamglenia widoczność będzie znacznie ograniczona, a jezdnia może być śliska.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Marta i Paweł z ”Rolnik szuka żony” są razem? Na ich zdjęciach fani zauważyli znaczący szczegół, wszystko się wydało?

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydawane są, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Specjaliści zalecają, by osoby znajdujące się na terenie objętym alertem śledziły aktualne komunikaty pogodowe i zachowały ostrożność, a w razie pogorszenia się warunków, stosowały się do poleceń służb ratunkowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies był adoptowany i zwracany do schroniska przez rok. W końcu nadszedł dla niego piękny dzień
  2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje polski mistrz świata i wybitny trener
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Zablokują ci telefon, jeżeli nie spłacasz za niego rat. Kontrowersyjne narzędzie Google
  7. Specjalny bonus od ZUS. Już wiemy, kto dostanie dodatkowe pieniądze

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News