Trąba powietrzna, zerwane dachy, połamane drzewa i zalane budynki. Prawie 500 interwencji strażaków w całej Polsce

Trąba powietrzna, zerwane dachy, połamane drzewa i zalane budynki. Prawie 500 interwencji strażaków w całej Polsce Źródło: facebook/tarnowska.tv/

Pogoda zaskoczyła Polaków. Choć w ostatnich dniach wakacyjne słońce nie opuszczało nas na krok, wszystko nagle zmieniło się o 180 stopni. Nad krajem przeszła potworna trąba powietrzna, która siała spustoszenie.

Środowa pogoda nikomu nie pozwoliła spokojnie spać. Nawałnice dotarły do znacznej części kraju, co dopiero dzisiejszego ranka jest jeszcze wyraźniej zauważalne. Funkcjonariusze starają się reagowań na każde otrzymane zgłoszenie, jednak zniszczeń jest zbyt wiele. Prace potrwają jeszcze wiele godzin, choć nie wykluczone, że nawet kilka dni. Co najmniej kilkadziesiąt rodzin zostało bez prądu i co gorsza, dachu nad głową.  

Wczorajsza pogoda nie znała litości. Potworna nawałnica przeszła nad Polską

Minione popołudnie dla nikogo nie było spokojne. Pierwsze burze pojawiły się nad Małopolską, jednak szybko zaczęły rozprzestrzeniać się na kolejne obszary kraju. Na Podkarpaciu już wczoraj, straż pożarna otrzymała ponad 100 zgłoszeń. Wiadomo, że podczas interwencji, jeden ze strażaków został ranny, jednak jego obrażenia nie zagrażają życiu ani zdrowiu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jeszcze przed wieczorem IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla pięciu wyszczególnionych województw oraz ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego kraju. Choć synoptycy mieli nadzieję, że tym razem ich prognozy się nie sprawdzą, już kilka godzin później nad Polską zawisły czarne chmury, siejące spustoszenie. 

Zerwane dachy, powalone drzewa i podtopienia. Blisko 500 interwencji strażaków 

Na chwilę obecną, odnotowano prawie 500 interwencji funkcjonariuszy straży pożarnej na terenie całego kraju. Ich prace nie ustępują, a liczba z głoszeń z każdą minutą rośnie. Otrzymane telefony dotyczyły między innymi zerwanych dachów, przerwanych linii elektrycznych, powalonych drzew i podtopionych domostw. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohater uwielbianego serialu TVP "Zniewolona". Straszna śmierć

2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że w wyniku potwornych nawałnic, około 3400 gospodarstw zostało pozbawionych prądu. Mieszkańcy miejscowości Jodłówka-Wałki informują o trąbie powietrznej, która przeszła w ich regionie. Relacjonują bowiem, że wszystko miało trwać zaledwie kilka minut i nikt nie był w stanie w jakikolwiek sposób zareagować na porywające przez wiatr dachy czy łamiące się drzewa. Żywioł niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Strażacy obecnie starają się przywrócić ruch drogowy, który uniemożliwiła roślinność znajdująca się na jezdni. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. Wstrząsające oświadczenie przyjaciółki Leppera. Zamierza ujawnić całą prawdę o jego śmierci
  4. Trzymał Ewę w piwnicy. Gwałcił i ją sprzedawał kolegom
  5. Katarzyna Dowbor nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"   

Źródło: gazeta 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News