Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW

Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW Źródło: ventusky.com

Pogoda na weekend nie napawa optymizmem. Atak żywiołu w Polsce właśnie przybiera na sile, IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem. Mieszkańcy powinni mieć się na baczności.

Pogoda w ten weekend, choć będzie cieplejszy, powinien nas przygotować na deszczową i pochmurną pogodę. Ponadto IMGW zapowiadało silny wiatr w jednym regionie, z tego powodu wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Nieprzyjemna pogoda w ten weekend

Jeśli przyzwyczailiście się już do grubych, zimowych ubrań, śliskich ulic i chodników oraz przymarzniętych szyb, na dwa dni będziecie mieli od tego chwilę wytchnienia. Na północnym wschodzie temperatura będzie na poziomie 2 stopni Celsjusza, natomiast w zachodniej części kraju i nad morzem słupki rtęci mogą wskazać nawet 8 stopni na plusie. Taki nagły wzrost temperatur jest chwilowy, zawdzięczamy ją dzięki masom powietrza z Atlantyku.

Niestety, mimo wysokich jak na grudzień temperatur, raczej nie ma co wybierać się na spacer, ze względu na zapowiadane opady deszczu na północy, zachodzie i wschodzie. Ponadto w górach będzie wiał porywisty wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość nawet 100 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niestety, nie w całym kraju będzie można cieszyć się ciepłą temperaturą. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia w jednym z regionów. Powodem wydania ostrzeżeń jest niezwykle mocny wiatr, o prędkości 70-80 km/h w porywach. Ostrzeżenia mają dotyczyć województwa pomorskiego, a dokładnie powiatów słupskiego, lęborskiego, wejherowskiego oraz puckiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają

Zagrożenie pierwszego stopnia oznacza, że pogoda może powodować straty materialne, a także zagrożenie dla zdrowia i życia. Meteorolodzy zalecają śledzenie komunikatów i pozostanie w domu. Szczególnie że może dojść do utrudnień komunikacyjnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą wszyscy! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: Natemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News