Bezwzględny atak zimy na Polskę. Służby w pełnej gotowości

Bezwzględny atak zimy na Polskę. Służby w pełnej gotowości Źródło: Unsplash

Pogoda jest bezwzględna dla zmarźlaków. Zima wreszcie zaatakowała Polskę na dobre i postawiła służby na nogi.

Pogoda zmieniła się z dnia na dzień. W niektórych rejonach Polski zrobiło się biało od śniegu, a temperatura drastycznie spadła. Fani zimowych sportów, w końcu mają okazję do świętowania.

Pogoda mogła zdziwić mieszkańców Polski. Jeszcze niedawno wszędzie świeciło wiosenne słońce, a temperatury przekraczały nawet 10 stopn Celsjusza. Jednak na południu Polski właśnie zrobiło się dużo chłodniej, a krajobraz stał się biały od śniegu. Amatorzy zimowych sportów powinni skorzystać z okazji, ponieważ mróz nie utrzyma się zbyt długo.

Pogoda zaskoczyła mieszkańców Małopolski

Pogoda wreszcie uśmiechnęła się do wszystkich turystów, którzy wybrali się na południe Polski, żeby zjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Zakopane przykryła trzydziestocentymetrowa warstwa śniegu. Sytuacja przedstawia się podobnie w innych podhalańskich miejscowościach. Turyści mogą wreszcie cieszyć się prawdziwą zimą, a zmarźlaki w tym czasie powinny zostać w domach i grzać się pod kocami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małopolska to region, który szczególnie odczuł zmiany, jakie przyniosła pogoda. Najlepszym tego przykładem jest Zakopane. W niektórych miejscach, śnieg zaległ nawet na półtora metra wysokości, a temperatura spadła do -15 stopni. Jednak Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe rozentuzjazmowanych turystów prosi o zachowanie ostrożności.

- Należy unikać stromych stoków, szczególnie wskazanych w komunikacie lawinowym jako niekorzystnych pod względem wystawy lub wysokości. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa - apeluje TOPR.

Dzisiaj grzeje: 1. Mieszkańcy w Indiach nie mogli uwierzyć. Odkręcili wodę, a gdy spróbowali "wody" z kranu, aż się zachwiali

2. Ujawniono nieznane dotąd przepowiednie Baby Wangi na 2020 rok. Spełnia się na naszych oczach?

Pogoda jednak wciąż będzie się zmieniała. Pasjonaci zimowych sportów nie mają wiele czasu na korzystanie ze śniegu. Wielkimi krokami zbliża się ocieplenie, które przyniesie gwałtowne roztopy. Niestety prawdopodobnie biały krajobraz w ciągu kilku dni zmieni się w szary i błotnisty. Dlatego warto cieszyć się prawdziwą zimą, która już wkrótce odejdzie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Wystarczą tylko 3 składniki i wszyscy będą w 7 niebie. Niezwykle prosty przepis na cudowne ciasto
  4. Odkryto największą tajemnicę matki Jana Pawła II. Przez dziesięciolecia nikt nie wiedział
  5. Wszystkich wryło. Andrzej Duda opublikował słowa o córce Tomasza Lisa, o co chodzi?

źródło: Planeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News