Uwaga, Detlef nadciąga nad Polskę, jest już bardzo blisko. Skutki mogą być opłakane

Uwaga, Detlef nadciąga nad Polskę, jest już bardzo blisko. Skutki mogą być opłakane Źródło: .

Pogoda na najbliższe dni budzi niepokój synoptyków. Nad Polskę nadciąga niebezpieczny Detlef, jest już bardzo blisko. Wraz nim do kraju napływa powietrze zwrotnikowe z południowego wschodu. Jego skutki mogą być naprawdę opłakane. Wiele osób będzie uskarżać się na dolegliwości zwrotne. Mamy fatalne wiadomości dla urlopowiczów.

Pogoda w najbliższych dniach będzie niekorzystna. Wraz z nadejściem niżu Detlef znad Litwy, możemy spodziewać się nagłych zmian warunków atmosferycznych. Przed nami upalne dni, można spodziewać się nawet 30 stopni Celsjusza. Wystąpią także gwałtowne burze, ulewne deszcze, a także silne porywy wiatru. Dominować będzie termiczne odczucie gorąca.

Pogoda na najbliższe dni będzie wiązała się z niżem Detlef

W czwartek na południowym wschodzie kraju można spodziewać się opadów deszczu, które sięgną 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Turyści, którzy spędzają urlop w górach, mogą spodziewać się także burz. Wiatr w porywach zawieje z prędkością 90 km/h. W pozostałych rejonach kraju będzie słonecznie, słupek rtęci pokaże od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Ulgę mieszkańcom przyniesie lekki, orzeźwiający wiatr ze wschodu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Piątek przyniesie opady deszczu i burze, które wystąpią na terenie od Niziny Szczecińskiej, przez centrum, po Lubelszczyznę. Spadnie 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. Można spodziewać się lekkiego wiatru i słonecznej aury. Temperatury osiągną od 26 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

Sobota z kolei w większości kraju będzie wiązała się z umiarkowanym zachmurzeniem. Pogoda nie będzie rozpieszczać urlopowiczów. Nad Morzem Bałtyckim wystąpią burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się nawet do 80 km/h. Mieszkańcy Polski mogą spodziewać się podobnych temperatur jak w poprzednich dwóch dniach. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, gdzie ponownie można spodziewać się 30 stopni Celsjusza.

Dzisiaj grzeje: 1. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu

2. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów

3. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci

W niedzielę na północy i wschodzie Polski wystąpią z kolei przelotne deszcze i burze. Można spodziewać się opadów deszczu, które sięgną 10-30 litrów wody na metr kwadratowy, a także wiatru wiejącego w porywach do 90 km/h. Termometry pokażą od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Posiadacze ogrodów i plantatorzy powinni zabezpieczyć rośliny, skutki silnego wiatru i burz mogą być opłakane. Zalecamy także ostrożność turystom, które w tym tygodniu spędzają czas w górach i nad morzem. Warto zostać w domu i spędzić czas na przyjemnym rozwiązywaniu zagadek

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na zaprzysiężeniu Prezydenta wszyscy patrzyli tylko na jego żonę. Dlaczego Agata Duda zrobiła coś podobnego?
  2. Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym
  3. Siostra Kory przerwała milczenie. Dopiero teraz zdecydowała się powiedzieć całą prawdę
  4. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu
  5. Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądze

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News