Naukowcy ustalili, czy koronawirus zniknie latem. Niepokojące wyniki, wszyscy mogą być ogromnie zaskoczeni

Naukowcy ustalili, czy koronawirus zniknie latem. Niepokojące wyniki, wszyscy mogą być ogromnie zaskoczeni Źródło: Unsplash.com Victor He

Wiele osób zastanawia się czy letnia pogoda pomoże w opanowaniu epidemii koronawirusa. Wiąże się to z informacjami, jakoby SARS-CoV-2 ginął w wysokich temperaturach. Naukowcy tłumaczą, jak będzie naprawdę.

Z reguły jeśli pogoda poprawia się, wiosną, a potem latem, wirusy grypy rzadziej dotykały mieszkańców Europy. Jak wiadomo, koronawirus powoduje wyjątkowo ostrą grypę (COVID-19), z tym że jej przebieg jest znacznie groźniejszy niż w przypadku znanych nam patogenów. Stąd też pojawia się pytanie, czy epidemia SARS-CoV-2 zostanie opanowana dzięki zmianie pogody.

Koronawirus a pogoda. Badania naukowców nad wirusami grypy

Sprawę przeanalizował "The Guardian", w którym opublikowano tekst oparty na przeprowadzonych do tej pory badaniach na koronawirusów różnego typu. Okazuje się, że zawsze do szczytu zachorowań dochodziło w zimę, a spadku w wiosnę, latem niemal całkowicie dochodziło do jego zaniku. To jednak nie oznacza, że są same dobre wieści.

Niestety, znane wcześniej koronawirusy jesienią wracały do aktywności. Mimo wszystko, wiele osób ma nadzieję, że uspokojenie się sytuacji latem, pozwoli odetchnąć służbie zdrowia i gospodarce. Przez lato byłaby możliwość przynajmniej minimalnego odrobienia strat spowodowanych kryzysem i większy spokój w pracach dla naukowców. Jednak jesienny powrót SARS-CoV-2 również będzie poważnym problemem.

Zdania naukowców są podzielone. "Pogoda niczego nie załatwi"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pozostaje jeszcze jeden problem, brak wbudowanej odporności. Takową można wypracować jedynie na dwa sposoby, jednym z nich jest przejście choroby, co niestety, dla wielu osób skończyłoby się śmiercią. Drugą jest wprowadzenie szczepionek, problem w tym, że ich opracowanie i późniejsza legalizacja wymagają sporo czasu i testów. Ponadto, jak wskazują eksperci, epidemia rozwinęła się nawet w krajach słynących z wysokich temperatur. Dlatego zatrzymanie epidemii ma być zależne od ludzi, a nie pogody.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina uwielbianego aktora przekazała tragiczne wieści. Zmarł 2 dni temu na koronawirusa
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

- Wirus zaczął się w Chinach w warunkach zimowych i szybko się rozwinął zarówno na Islandii, jak i w ciepłych krajach - Brazylii czy Ekwadorze. Pogoda niczego za nas nie załatwi. Wirusa musimy pokonać sami - mówił naukowiec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 będzie niedługo gotowa? Optymistyczne słowa szefa amerykańskiego koncernu farmaceutycznego
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Zenek Martyniuk przeszedł dramatyczne chwile. Po kilku miesiącach zdradził smutne szczegóły
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. Para wybrała się na spacer z psem po opustoszałej okolicy. Gdy zauważyli, kto idzie z nimi, zamarli
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News