IMGW pilnie wystosował żółty alarm dla niemal połowy kraju. Jest niebezpiecznie, uwaga na nagły atak zimy

IMGW pilnie wystosował żółty alarm dla niemal połowy kraju. Jest niebezpiecznie, uwaga na nagły atak zimy Źródło: .

Pogoda w lutym wcale nie przypomina tej standardowej, zimowej. Próżno szukać śniegu, występuje jedynie w miejscowościach typowo podgórskich. Tymczasem meteorolodzy z IMGW przewidują prawdziwe zaskoczenie, kierowcy muszą na siebie szalenie uważać.

Pogodapostanowiła jednak spłatać figla i pokazać, że w lutym jednak może wystąpić zimowa aura. Instytut Meteorologiczny i Gospodarki Wodnej wystosował specjalny, żółty alarm dla prawie połowy kraju. Trzeba mocno na siebie uważać.

Pogoda na obszarze połowy Polski może skutkować wypadkami

6 lutego popołudniu IMGW wydał stosowne ostrzeżenia z powodu zmieniającej się pogody. Komunikaty dotyczą oblodzenia pierwszego stopnia w województwach wschodnich, lecz nie tylko. Alerty dotyczące oblodzenia dróg i chodników dotyczą całego województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego, a także wschodniej części Mazowsza i północnych powiatów województwa lubelskiego.

Piesi i kierowcy powinni uważać na oblodzone nawierzchnie dróg i chodników. Łatwo o złamania i stłuczenia, a kierowcy nie zawsze mogą opanować swoje pojazdy. Z kolei ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu skierowane jest do mieszkańców południowej części województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Tam pokrywa śnieżna może nie tylko urozmaicić ferie, ale i być niebezpieczeństwem na drogach. Niektóre z nich mogą być nawet nieprzejezdne.

Weekend minie pod znakiem nieco łagodniejszej aury

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW ostrzega także przed silnym wiatrem. Przykładowo na terenie Tatr i Zakopanego porywy mogą osiągnąć siłę 90 km/h. Meteorolodzy przewidują, że jeszcze w piątek, 7 lutego, na południu Polski posypie śnieg. W weekend biały puch spadający z nieba zamieni się w siąpiący deszcz. Odrobinę się również ociepli. Mieszkańcy całego kraju powinni mieć świadomość, że wystąpią lokalne, nagłe i krótkie burze.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofa samolotu w USA. Wszyscy pasażerowie i pilot zginęli
2. Policja szuka mężczyzny podejrzanego o zabójstwo Dominika Sikory. Oto jego wizerunek

Silny wiatr obejmie nie tylko całą Polskę, ale i Wyspy Brytyjskie, północną Francję, kraje Beneluksu, Danię, Niemcy i Czechy. Meteorolodzy przewidują, że wichury rozpoczną się już w niedzielny wieczór i potrwają 1-2 dni. Osiągną siłę 70-100 km/h i towarzyszyć będzie im deszcz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda upoiła Gessler w toalecie, a druga ją upokorzyła. Jest afera, podstawili Magdzie mikrofon, ujawniła wszystko
  2. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł
  3. Roksana Węgiel przekazała kilka słów chorej Viki Gabor. Prawda o ich stosunkach wyszła na jaw
  4. Ostatnie słowa Romualda Lipko wyciskają łzy. Jego żona zdradziła co jej powiedział
  5. Łzy same lecą. Romuald Lipko nie spełnił swojego ostatniego marzenia, zabrakło 7 dni

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News