Żywioł uderzy z dużą mocą. Pilne ostrzeżenia IMGW, zagrożenie zdrowia i życia

Żywioł uderzy z dużą mocą. Pilne ostrzeżenia IMGW, zagrożenie zdrowia i życia Źródło: pikio.pl

Pogoda niebawem ulegnie diametralnej zmianie. Polacy powinni być zagrożenie zdrowia, a nawet życia związane z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. Synoptycy biją na alarm.

Pogoda w ostatnich dniach jest prawdziwym odzwierciedleniem powiedzenia "w marcu jak w garncu". Choć nowy miesiąc powitaliśmy zaledwie kilka dni temu, już na końcu lutego warunki atmosferyczne zmieniały się nieustannie. Raz słońce rozpieszczało rodaków, a rosnąca temperatura coraz bardziej wskazywała na zbliżającą się wiosnę. Chwilę później dominowały opady deszczu, silny wiatr i pochmurne niebo. Najnowsze zapowiedzi synoptyków nie pozostawiają złudzeń, że na Polaków czekają kolejne przykre zmiany. 

Pogoda zmieni się diametralnie. Pilne ostrzeżenie IMGW 

Nowy tydzień rozpoczął się dość pochmurno. Jesienna aura raczej nie zachęca do spacerów pod gołym niebem, a jak możemy się dowiedzieć z najnowszych zapowiedzi, w najbliższych dniach sytuacja raczej nie ulegnie poprawie - wręcz przeciwnie. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają pogorszenie się warunków atmosferycznych w części kraju, co tworzy realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mowa o intensywnych opadach deszczu oraz silnym wietrze. Żywioł uderzy z dużą mocną już dziś w godzinach wieczornych, najprawdopodobniej około godziny 20:00. Szczególną ostrożność powinni wówczas zachować kierowcy, bowiem widoczność na drogach będzie ograniczona, a także zmniejszy się przyczepność kół do nawierzchni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki smutek, fani programu Katarzyny Dowbor musieli ocierać łzy. Sceny na cmentarzu ścinały z nóg

2. Rafał Maserak został ojcem. Znamy płeć pierwszego dziecka tancerza

Z uwagi na tak niepokojące zapowiedzi synoptycy zdecydowali się na wydanie pilnego ostrzeżenia pierwszego stopnia dla sporej części województwa podkarpackiego z wyszczególnieniem kilku powiatów: jasielski, krośnieński, Krosno, brzozowski, sanocki, leski, bieszczadzki, przemyski, Przemyśl, przeworski, jarosławski oraz lubaczowski. Mieszkańcom tych regionów zaleca się śledzenie prognozy pogody z uwagi na możliwość wystąpienia większego niebezpieczeństwa. Lepiej pozostać w domach, aby nie ryzykować zagrożenia zdrowia lub życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  2. Polka wicemistrzynią świata. To już trzeci medal naszej reprezentantki
  3. Jackowski ostrzega Polaków, miał straszną wizję najbliższych wydarzeń. Oby nigdy się nie spełniła
  4. Druzgocząca krytyka Zenka Martyniuka. Jeszcze nikt aż tak bardzo go nie poniżył
  5. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  6. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty

Źródło: pogodynka 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News