IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw

IMGW pilnie ostrzega przed dzisiejszym atakiem zimy. Wydano alerty drugiego stopnia na kilku województw Źródło: .

Pogoda w ostatnich dniach zdawała się nas nawet rozpieszczać, gdyby nie przelotne deszcze w niektórych częściach Polski. Czujemy się, jakby był co najmniej kwiecień, a nie luty, lecz koniec tego dobrego. Dziś pogoda da w kość mieszkańcom 4 województw, IMGW pilnie ostrzega.

Pogoda w końcu zacznie przypominać zimową. Ucieszą się z tej informacji szczególnie dzieci, które aktualnie spędzają ferie w pewnym zakątku Polski. IMGW poinformowało, gdzie spadnie dziś śnieg i gdzie trzeba szczególnie uważać na drogach.

Pogoda przypomni o zimie mieszkańcom tylko jednego województwa

Niże znad Węgier oraz Rosji napływają nad nasz kraj, przynosząc chmury, opady i wiatr - typowa pogoda pod psem. W kilku województwach spadnie deszcz ze śniegiem, który jeśli utrzyma się do wieczora, będzie poważnym zagrożeniem na drogach. Podczas ferii szczególnie łatwo o wypadki.

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wiedzą, gdzie dziś będzie biało. Ci, którzy wstali dziś wcześnie rano i zobaczyli śnieg za oknem, przecierali oczy ze zdumienia. Byli to mieszkańcy m.in. województwa dolnośląskiego, głównie jego południowej części. To właśnie tutaj będzie można odczuć dziś prawdziwą zimę. Osoby mieszkające w centralnej i zachodniej Polsce mogą dziś liczyć jedynie na silny wiatr.

Kolejne 3 województwa zagrożone, wcale nie chodzi o śnieg

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW wydało też alerty dla kolejnych trzech województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Mieszkańcy nie będą mogli liczyć na śnieg, a na silny deszcz, który również będzie sprawiał niemałe problemy. W związku z tym Państwowy Instytut Geologiczny wydał też ostrzeżenia 2. stopnia dla mieszkańców okolic Szczecina i północnej części województwa pomorskiego, w tym dla mieszkańców rejonu ujścia Wisły.

Dzisiaj grzeje: 1. 3700 pasażerów uwięzionych. Na statku była osoba z koronawirusem
2. Sytuacja najgorsza od 50 lat. Oficjalne ostrzeżenie ministra, Polacy muszą się przygotować

Na ulewy i podtopienia powinni też uważać mieszkańcy południowej części Dolnego Śląska, a także południowo-wschodniej części województwa śląskiego.

Wróćmy do śniegu - według meteorologów w Sudetach spadnie dziś do 10 cm białego puchu, a w Karpatach nawet do 30 cm. Mimo że to wspaniałe wiadomości, to trzeba być świadomym, że nie wszystkie górskie drogi będą dziś przejezdne. Dodatkowo odczuwalną temperaturę znacznie obniżą mocne podmuchy wiatru.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepis na nieziemski dwuskładnikowy tort obiega internet. Robi się w 30 minut, nie trzeba umieć piec
  2. Dostaniesz mandat, jeśli za dużo zapłacisz. Pułapka, w którą wpada wielu kierowców
  3. Mama zajrzała w nocy do płaczącego dziecka. Nagle pobladła
  4. Agnieszka Chylińska nie mogła ukryć łez. Wyznała prawdę o chorobie dziecka
  5. Doda zapomniała majtek na Telekamerach 2020? Zdjęcie mówi samo za siebie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News