IMGW pilnie wydało żółte alerty dla 13 województw. Na Polaków czeka wiele zagrożeń, zwłaszcza na północy będzie niebezpiecznie

IMGW pilnie wydało żółte alerty dla 13 województw. Na Polaków czeka wiele zagrożeń, zwłaszcza na północy będzie niebezpiecznie Źródło: https://www.ventusky.com/

Pogoda drastycznie się zmieni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie żółte alerty dla 13 województw w kraju. Polacy muszą się przygotować na nadchodzące zagrożenie, najniebezpieczniej będzie na północy Polski.

Pogoda w nadchodzących dniach nie będzie nas rozpieszczać. IMGW ostrzega, że w 13 województwach będzie szczególnie niebezpiecznie. 

Pogoda na najbliższe dni. IMGW wydaje pilne ostrzeżenie 

Właśnie pojawiło się ostrzeżenie dla 13 województw w kraju. Pogoda w tych rejonach będzie wyjątkowo groźna, można spodziewać się tam silnego wiatru, a także w niektórych miejscach wyjątkowo uporczywego oblodzenia. Jak przekazało IMGW, w poszczególnych regionach kraju wystąpią opady śniegu, a na wybrzeżu podniesie się poziom wody. 

Alert pierwszego stopnia dotyczy oblodzenia w woj. dolnośląskim. 

- Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2 st.C, temperatura minimalna gruntu około -3 st. C - podało IMGW

Natomiast jeżeli chodzi o pierwszego stopnia o silnym wietrze dotyczy on województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dotyczy całej powierzchni województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. 

Pogoda nad Bałtykiem. Wydano ostrzeżenie o sztormie

Nad Bałtykiem IMGW przewiduje silny sztorm. Nadmorskie miasta Gdańsk, Sopot i Gdynia będą szczególnie narażone na niezwykle silne porywy wiatru. Mieszkańcy powinni zachować wszelką ostrożność i nie przybywać za blisko nabrzeży. 

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje

Nad morzem wiatr powieje z prędkością od 44 do 50 km/h. Jednak IMGW zaznacza, że porywy wiatru mogą miejscami przekraczać nawet 85 km/h. W całym kraju temperatura powietrza nie spadnie poniżej zera i wyniesie od 2 do 4 stopni Celsjusza. Miejscami w Polsce pojawią się opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a także śniegu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Biszkopt z 3 składników zawsze wychodzi i nie opada. Smakuje jak słodka chmurka, palce lizać
  4. Grabowski nie mógł już dłużej milczeć. Zdradził całą prawdę, był zdruzgotany
  5. Agnieszka Woźniak-Starak już doszła do siebie po tragedii? Mówi o magii i chwali się nową, niebezpieczną pasją

źródło: RMF FM 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News