Niestety, cyklon Fabian sunie nad Polskę. Na dzisiaj ogłoszono alert dla północy i południa Polski

Niestety, cyklon Fabian sunie nad Polskę. Na dzisiaj ogłoszono alert dla północy i południa Polski Źródło: screen/ventusky

Pogoda w najbliższym czasie niestety nie zapowiada się zbyt dobrze. W stronę Polski sunie cyklon Fabian. W związku z tym wydano ostrzeżenia. Wczoraj Warszawa, dzisiaj też północ i południe kraju.

Jak na grudzień, pogoda w Polsce nie jest zbyt zimowa. Temperatura waha się w okolicach zera, na prawdziwą zimę się wciąż nie zapowiada. Nie oznacza to jednak, że czekają nas przyjemne warunki pogodowe. Nad Polskę sunie cyklon Fabian.

Zła pogoda w Polsce. Nadciąga cyklon Fabian

Jak podał serwis Twoja pogoda, głęboki niż Fabian zmierza z Morza Arktycznego prosto do Europy. Wygląda na to, że dosięgnie również Polski. Będzie znacznie wietrzniej oraz chłodniej. Pierwsze efekty mamy odczuć już dzisiaj, 4 stycznia. Szykuje się zmiana ciśnienia oraz silne podmuchy wiatru.

- Prognozuje się wystąpienie dość silnego wiatru o porywach miejscami dochodzących do 70 km/h, z kierunków zachodnich - podawało IMGW dla Warszawy i Mazowsza. Po zakończeniu tych alertów wydano kolejne, dotyczące północy i południa Polski.

IMGW ostrzega północ i południe kraju

Na południu kraju zagrożone jest aż 6 województw. Ostrzeżenia przed silnym wiatrem dotyczące całego województwa dolnośląskiego obowiązują od 4 stycznia od 15:00 do godziny 20:00. Średnia prędkość wiatru to od 25 do 40 km/h w porywach do 75 km/h. Podobnie w województwie Opolskim, ale w nim ostrzeżenia trwają od 17:00 do 21:00. Komunikaty wydano także dla Śląska, Ziemi Świętokrzyskiej, Małopolski i Podkarpacia. W tych regionach ostrzeżenia obowiązują od 4 stycznia 18:00 do 5 stycznia 05:00.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto w województwie śląskim i małopolskim w południowych powiatach zapowiadane są bardzo intensywne opady śniegu. IGMW ostrzega powiaty: żywiecki, cieszyński, bielski, miasto Bielsko-Biała (Śląsk) oraz suski, myślenicki, limanowski, nowotarski, tatrzański, nowosądecki i miasto Nowy Sącz. Alarmy obowiązują od 4 stycznia 18:00 do końca dnia i prognozują przyrost pokrywy śnieżnej w granicach 13-18 cm.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta z Polski brutalnie zaatakowana. Napastnicy użyli strasznego narzędzia
2. Roksana Węgiel złapała za mikrofon obok stojącej Rodowicz. Marylę zdruzgotało

Wyjątkowo silny wiatr będzie występował na północy kraju w województwie zachodniopomorskim i pomorskim. Zagrożone będą poszczególne, północne powiaty. Na pomorzu zachodnim będą to: sławieński, koszaliński, miasto Koszalin, białogardzki, kołobrzeski, gryficki, kamieński, Świnoujście, a na pomorzu: słupski, miasto Słupsk, lęborski, wejherowski i pucki. Średnia prędkość wiatru przewidywana jest na 35-45 km/h w porywach nawet do 80 km/h.

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS będzie współpracował z komornikiem. Pomoże mu zająć pieniądze na koncie
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Sylwestrowe zdjęcie Kasi Cichopek z mężem mówi wszystko. Fani oniemieli
  4. Poszło na wizji Sylwestra z TVP, wszyscy przeoczyli. Zenek Martyniuk nagle osłupiał
  5. Naoczny świadek tragicznej śmierci Jantar przerywa milczenie po latach. Jego relacja jest przytłaczająca, trudno wytrzymać

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News