Uwaga, IMGW pilnie ostrzega przed dużym niebezpieczeństwem. Alert dla 4 województw, sytuacja jest poważna

Uwaga, IMGW pilnie ostrzega przed dużym niebezpieczeństwem. Alert dla 4 województw, sytuacja jest poważna Źródło: .

Pogoda w grudniu będzie nadal kapryśna, podobnie jak w listopadzie. IMGW trzyma rękę na pulsie i w przypadku złych prognoz natychmiast wydaje ostrzeżenia. Alerty na 3 grudnia zostały wydane aż dla czterech województw, będzie niebezpiecznie.

Grudniowa pogoda może dać się we znaki zarówno kierowcom jak i przechodniom. Mieszkańcy czterech województw muszą uważać na siebie, a IMGW na bieżąco monitoruje sytuację.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewiduje znaczącej poprawy warunków na drogach i chodnikach. W ostatnich dniach "pogoda z kratkę" dała się we znaki zarówno kierowcom, jak i pieszym. Priorytetem jest zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego meteorolodzy biją na alarm.

Dziś rano IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia: chodzi o opady marznące oraz o liczne oblodzenia. Liczba wypadków na drogach może się drastycznie zwiększyć. Alerty zostały wydane dla czterech województw: mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego i części wielkopolskiego. Z kolei alerty dla samych opadów marznących zostały wydane dla pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i śląskiego. Temperatura będzie dziś oscylować w granicach od -2 stopni w Zakopanem do 4 stopni w Szczecinie.

Pogoda na przełomie listopada i grudnia zmienia się dynamicznie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tej nocy zanotowano intensywne opady śniegu w województwie śląskim. Najgorsze warunki panują w Beskidach oraz na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami: śnieg, błoto pośniegowe i lód wcale nie ułatwiają bezpiecznej jazdy. Ostrzeżenie IMGW dotyczy również dnia 4 grudnia. Województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie, łódzkie i śląskie zanotują kolejne marznące na drogach opady.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu
2. Z ostatniej chwili: Policja zatrzymała Kamila D. Wyrzucony z TVN gwiazdor miał dopuścić się kolejnego haniebnego czynu

Na czwartek, 5 grudnia meteorolodzy nie przewidują żadnych utrudnień na drogach i wydawania ostrzeżeń. Trzeba brać pod uwagę to, że w ciągu ostatnich dni pogoda zmienia się diametralnie nawet w ciągu 12 godzin. Liczne fronty atmosferyczne napierają na siebie, mieszają się, przez co jednego dnia mamy nawet 8 stopni powyżej zera, a drugiego przymrozki i minusową temperaturę do samego wieczora. Tak będzie w piątek: po zerowych i minusowych temperaturach na południu kraju, nieco się tam ociepli. W Opolu będzie nawet 5 stopni, i 2 stopnie w Zakopanem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 4 znaki zodiaku, które są najlepszymi matkami na świecie. Mężczyźni marzą, by mieć z nimi dzieci
  2. Jej syn położył się na ogromnym pitbullu, wszystko nagrywała. Ale nie mogła przewidzieć reakcji zwierzaka
  3. Wiadomo, jak matka zabijała 10-letniego Filipa. Wstrząsające doniesienia tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

Źródło: RMF24

Następny artykuł