Będzie niebezpiecznie, IMGW reaguje. Szczególnie zagrożone 3 województwa

Będzie niebezpiecznie, IMGW reaguje. Szczególnie zagrożone 3 województwa Źródło: .

Pogoda nie będzie rozpieszczać znacznej części Polaków. Okazuje się, że w kilku regionach kraju może być bardzo niebezpiecznie, IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw.

Pogoda zaczyna już powoli zwiastować nadchodzący początek zimy. Kilka regionów Polski wyjątkowo odczuje zbliżające się ochłodzenie, miejscami może być nawet niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed bardzo porywistym wiatrem.

Pogoda nie rozpieszcza. IMGW wydaje ostrzeżenia

W obszarach objętych zagrożeniem ma wiać bardzo silny wiatr. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane przez IMGW oznaczają, że istnieje ryzyko, że warunki pogodowe spowodują straty materialne, a nawet mogą zagrażać życiu i zdrowiu. Meteorolodzy zalecają w miarę możliwości pozostanie w domach i baczne obserwowanie komunikatów pogodowych.

Zagrożone są poszczególne powiaty w trzech województwach na południu Polski. Prawdopodobieństwo wystąpienia utrudnień pogodowych meteorolodzy szacują na 80%. Średnia prędkość wiatru południowego ma osiągać od 35 do 45 km/h, w porywach nawet do 75 km/h. Ostrzeżenia będą obowiązywać od 3 Listopada, aż do poranka 4.11, do godziny 4.30.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW dla trzech województw

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Objęte zagrożeniem jest 17 powiatów z poszczególnych województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W przypadku Śląska, zagrożenie pierwszego stopnia wydano dla powiatu cieszyńskiego, bielskiego, żywieckiego i miasta Bielsko-Biała. W Małopolsce ostrzeżeniem objęty jest powiat suski, nowotarski, tatrzański, gorlicki, nowosądecki oraz miasto Nowy Sącz.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
2. Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Z kolei na Podkarpaciu zagrożone są powiaty jasielski, krośnieński, miasto Krosno, sanocki, leski i bieszczadzki. Mieszkańcy powyższych powiatów powinni zachować w ciągu dzisiejszego wieczora szczególną ostrożność, ponieważ sytuacja może być bardzo niebezpieczna. Radzi się również zabranie wszelkich, lekkich sprzętów z balkonów oraz podwórek, gdyż silny wiatr może spowodować ich porwanie oraz zniszczenie. Będąc na zewnątrz unikać należy przebywania w okolicy drzew, gdyż spadające gałęzie mogą też doprowadzić do tragedii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rewolucyjna waloryzacja emerytur. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł do ręki!
  2. Spuściła dziecko z oczu dosłownie na sekundę. Prawie doszło do tragedii, przerażające nagranie
  3. Ciężko uwierzyć własnym oczom. Korwin-Mikke pokazał grób rodzinny, niespotykany widok
  4. Grób "Babki z Kiepskich" to jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie. Aktorka nie żyje już 12 lat
  5. Ujawnione tajemnice Chylińskiej rozdzierają serce. Niepojęty sekret dot. męża gwiazdy polskiej sceny muzycznej jest nadal pilnie strzeżony

Źródło: IMGW

Następny artykuł