Burze z gradem i silny deszcz. Mieszkańcy 5 województw muszą się przygotować na niebezpieczny wieczór

Burze z gradem i silny deszcz. Mieszkańcy 5 województw muszą się przygotować na niebezpieczny wieczór Źródło: pixinio/domena publiczna (CC0)

Pogoda przyniesie ogromne niebezpieczeństwo. Mieszkańcy pięciu województw muszą przygotować się na burze z gradem i opady silnego deszczu. Gdzie będzie burza i gdzie mogą wystąpić niesprzyjające warunki pogodowe?

Pogoda w ostatnich tygodniach zaskakuje. Nad Polską przetaczają się ulewy i silnie opady gradu, przynosząc zniszczenia na polach, w gospodarstwach domowych i rolnych. Niestety, w najbliższych godzinach sytuacja może się powtórzyć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla pięciu województw. 

Pogoda w pięciu województwach będzie wyjątkowo niebezpieczna 

IMGW w najnowszych alertach pogodowych poinformowało, że w pięciu województwach, może być niebezpiecznie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem zostało wydane dla województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, małopolskiego i mazowieckiego. 

Zgodnie z prognozami opady mogą wynieść od 30 mm do 40 mm. Meteorolodzy zapowiadają porywy wiatru, które będą osiągać do 80 km/h. Burze w województwach lubelskim i podlaskim mogą utrzymywać się do godziny 21, w reszcie objętych alertem województwach pogoda wróci do normy już około godziny 19. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pogoda na następne dni. Czego możemy się spodziewać?

W piątek termometry wskażą maksymalną temperaturę 26 stopni na południowym wschodzie, chłodniej będzie w górach i nad morzem, tam temperatura może wynieść od 18 do 21 stopni. W nocy będzie się rozpogadzać. Deszcze mogą pojawić się tylko na północy, wschodzie w centrum Polski. Temperatura wyniesie od 10 do 16 stopni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Sama nie jest w stanie sobie poradzić

2. Chcą ogłosić "koniec pandemii". 10 lipca przejdą przez Warszawę

Pogoda w weekend przyniesie więcej zachmurzenia. Na północy i wschodzie kraju możemy się spodziewać opadów deszczu. Temperatura będzie wynosić od 21 stopni nad morzem do 27 na Suwalszczyźnie. Wiatr nad morzem będzie silny i może osiągać prędkość do 55 km/h w porywach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włożyła laski cynamonu do słoika i zalała je oliwą. Efekt rozłożył na łopatki
  2. Skąpo ubrana Joanna Jędrzejczyk znów pochwaliła się ciałem na Instagramie. Pokazała niemal wszystko (FOTO)
  3. Rada Ministrów już potwierdziła, od dziś obowiązuje duża zmiana. Dotyczy wszystkich Polaków, większość mocno się zdziwi
  4. Podejrzewali, że w szkole dzieją się dziwne rzeczy. Zainstalowali ukryte kamery, nagranie wywołuje ciarki na plecach
  5. Rozenek nakryła złodzieja w domu. Najbardziej poszkodowany jest mały Henio
  6. Ilona Felicjańska rozstała się z mężem. Upublicznił jej dramatyczną wiadomość, nie jest dobrze

Źródło: RMF FM 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News