Pilne informacje od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 16 powiatów, żywioł może powodować zagrożenie zdrowia i życia

Pilne informacje od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 16 powiatów, żywioł może powodować zagrożenie zdrowia i życia Źródło: .

Pogoda może ulec znacznemu pogorszeniu w najbliższym czasie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej własnie wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla mieszkańców 16 powiatów.

Pogoda ulegnie pogorszeniu, meteorolodzy ostrzegają. IMiGW własnie wystosowało oficjalne ostrzeżenie do mieszkańców 16 powiatów. Nadchodząca zmiana warunków atmosferycznych może być wyjątkowo niebezpieczna. Warto zachować szczególną ostrożność.

Pogoda w najbliższych godzinach znacznie się pogorszy, specjaliści ostrzegają

Pogoda, choć do tej pory była szczególnie łaskawa, przynajmniej jak na te porę roku, może w najbliższych godzinach ulec znacznemu pogorszeniu, głównie na północy Polski. Specjaliści z IMiGW ostrzegają mieszkańców przez zmianami warunków atmosferycznych, które mogą być bardzo niebezpieczne i stanowić nawet zagrożenie dla zdrowia i życia. Należy zachować szczególną ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Siła wiatru w tych rejonach może się znacznie zwiększyć. Powieje z prędkością od 40 do 55 km/h, a w szczytowych momentach porywy mogą osiągać aż do 85 km/h. Mieszkańcy spodziewać się mogą również marznących opadów deszczu. Z kolei w górach synoptycy przewidują pojawienie się nowej warstwy śniegu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda może być bardzo niebezpieczna, należy zachować ostrożność

Alert dotyczy również mieszkańców województwa podlaskiego, gdzie już w tym momencie lokalnie pojawiły się słabe opady marznącej mżawki. Może ona prowadzić do oblodzenia dróg. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność, ryzyko wypadków drogowych rośnie z każdą godziną.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta z Polski brutalnie zaatakowana. Napastnicy użyli strasznego narzędzia
2. Na jego dziełach wychowały się całe pokolenia Polaków. Nie żyje wielka legenda

Meteorolodzy zapewniają, że choć ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najniższym w skali, warto potraktować je poważnie i uwzględnić to w swoich planach. Specjaliści wystosowali je w oparciu o przesłanki, na podstawie których można przewidzieć pojawienie się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznym zjawiskom meteorologicznym. W konsekwencji mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia, a nawet życia mieszkańców zagrożonych terenów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Pracownicy budżetówki od stycznia dostaną więcej. Nie wszyscy jednak na równych zasadach
  3. Pożar wybuchł z powodu choinki. Tata wybiegł z płonącego mieszkania, ale wrócił ratować dzieci, zginął razem z nimi
  4. 3 znaki zodiaku, które są najbardziej wkurzającymi ludźmi. Współczujemy, jeśli urodziłeś się pod którymś z nich
  5. Justyna Żyła pokazała sylwestrową kreację, która więcej odsłania niż zakrywa. "Zapomniała chyba spódniczkę założyć"

źródło: RMF 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News