Setki tysięcy osób za granicą w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nadciąga tajfun Kammuri

Setki tysięcy osób za granicą w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nadciąga tajfun Kammuri Źródło: youtube.com/ WestPacWx

Pogoda może zagrażać tysiącom mieszkańców i turystów obecnych w rejonach, nad którymi panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Tak niebezpiecznie w tym regionie świata nie było. Wszystko przez nadchodzący tajfun Kammuri.

Pogoda na Filipinach zmienia się w sposób bardzo dramatyczny. Nad wyspiarskie państwo nadciąga przerażający tajfun Kammuri mogący niszczyć wszystko, co napotka na swej drodze. Na domiar złego w państwie przebywa obecnie wielu turystów w związku z igrzyskami Azji Południowo-Wschodniej. Tak niebezpiecznie w tym rejonie nie było już od dawna.

Pogoda zmorą Filipińczyków. Trwa wielka ewakuacja ludności

Według ustaleń płynących od rządu w Manili, całe państwo szykuje się na przyjście tajfunu Kammuri. To niebezpieczne zjawisko meteorologiczne potrafi osiągać prędkość 200 kilometrów na godzinę. Tajfun jest na tyle silny, że może dotrzeć do stolicy kraju. Służby filipińskiego rządu podjęły działania w sprawie i postanowiły ewakuować ponad 100 tysięcy mieszkańców. Ewakuacja nie przebiega jednak sprawnie, ponieważ część obywateli państwa nie chce opuszczać swoich mieszkań.

- Musimy ich ewakuować, a jeżeli są niechętni, poleciłem policji, aby siłą doprowadzili ich do najbliższych obozów ewakuacyjnych - powiedział gubernator prowincji Balay Al Francis Bichara.

Kolejną przerażającą informacją płynącą z Filipin jest ta o dużej ilości turystów. Wszystko przez igrzyska Azji Południowo-Wschodniej, które są rozgrywane w tym państwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Igrzyska będą przerwane? Tajfun niszczy sportowe święto

Wydarzenie sportowe spowodowało, że w Manili i w innych filipińskich miastach pojawiło się tysiące kibiców i sportowców, którzy chcieli walczyć o medale. Wiele jednak wskazuje na to, że przez komplikacje pogodowe sportowe święto w ogóle się nie odbędzie lub jego zorganizowanie będzie znacznie utrudnione. Organizatorzy przekonują, że część zawodów uda się przenieść do hal sportowych odpornych na działanie niebezpiecznej pogody.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Kurski ujawnił, dlaczego Zamachowska i Kurdej-Szatan zostały wyrzucone z pracy w TVP

- Plan awaryjny obejmuje opóźnienie zawodów lub ich całkowite odwołanie. Plan zawodów halowych nie zostanie zmieniony, pod warunkiem, że gwałtowna pogoda nie spowoduje odcięcia energii elektrycznej. - powiedział Ramon Suzara, dyrektor wykonawczy komitetu organizacyjnego igrzysk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób
  2. Dlaczego Bednarek miał dziwny "atak głupawki"? Doniesienia zza kulis zdumiewają
  3. Zwyrodnialec, żeby sprzedać psa jako suczkę, posunął się do barbarzyństwa
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News