Zacznie się już jutro i potrwa do weekendu. Ostrzeżenie dla kilku województw

Zacznie się już jutro i potrwa do weekendu. Ostrzeżenie dla kilku województw Źródło: Pixabay.com Mariamichelle

Pogoda znów może być niebezpieczna - Polskę opuszcza wyż znad Bałkanów, a jego miejsce zajmie chłodny front związany z niżem znad Skandynawii. Zmiany atmosferyczne potrwają do końca tygodnia, pojawiły się ostrzeżenia dla kilku województw.

Pogoda jest w ostatnich dniach bardzo kapryśna, a upalne dni na zmianę przeplatają się z burzowymi. W najbliższym czasie mieszkańców kraju czekają kolejne zmiany atmosferyczne, wydano ostrzeżenia dla kilku województw.

Pogoda w Polsce - zmiany w najbliższych dniach

W ostatnim czasie pogoda wyraźnie dała się we znaki mieszkańcom niemal wszystkich rejonów Polski. Z powodu gwałtownych ulew i burz, które przetoczyły się przez kraj w ostatnich dniach, lokalnie doszło do wielu podtopień i zalań. Atak żywiołu szczególnie odczuli mieszkańcy Podkarpacia, gdzie odnotowano największe straty. Wielu z nich w ciągu zaledwie chwili straciło dorobek całego życia.

Specjaliści znów ostrzegają przed pogodą. Znad Polski powoli znika wyż Valentin, który przywędrował do nas z Bałkanów. Jego miejsce zastąpi chłodny front front związany z niżem Ulrike, pochodzącym znad Skandynawii. Oznacza to, że w ciągu najbliższych dni dojdzie w kraju do obniżenia temperatur, przybędzie chmur i pojawią się przelotne opady deszczu, a miejscami również burze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda znów może być niebezpieczna

Już jutro Ulrike rozgości się w części kraju na wschód od linii Olsztyn-Toruń-Wrocław. Na tych terenach będzie się chmurzyć, a niemal cały obszar zagrożony jest również gwałtownymi burzami. Ulewne deszcze, grad i porywisty wiatr mogą pojawić się głównie na południu Mazowsza, w świętokrzyskim i na Lubelszczyźnie, a także w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Żałoba i smutek w Watykanie, smutne informacje o Ratzingerze. Niestety, nie żyje brat papieża Benedykta XVI
2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

- Termometry wskażą od 20-23 stopni na północy do 27-29 na południu. W piątek, kiedy nad krajem rozleje się front z chmurami, temperatura poleci w dół i zatrzyma się w okolicach 20-22 kreski. Podczas opadów temperatura spadać będzie nawet do 18 stopni. Sobota i niedziela to powrót atlantyckiego powietrza i przyjemne 22-25 stopni - przekazał portal WP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Anna Lewandowska nie chciała już dłużej milczeć. Przyznała się do choroby, która wpłynęła na jej życie
  3. Co się dzieje z Rodowicz? Dziwne i niepokojące doniesienia obiegły media
  4. Wodecki zabrał jeden sekret do grobu. Właśnie go ujawniono, niezwykłe doniesienia, o których nikt nie miał pojęcia
  5. Kolejne kilkaset złotych na dziecko. Wiadomo, komu się należą
  6. Ojciec znęcał się nad synkiem. Pani z prokuratury zalała się łzami, gdy zobaczyła obrażenia chłopca

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News