Pogoda będzie niebezpieczna
Pixabay.com 272447
Monika Majko - 1 Maja 2020

10 województw najbardziej zagrożonych, sytuacja jest dramatyczna. Pilne ostrzeżenie przed trąbami powietrznymi

Pogoda w majówkowy weekend nie rozpieszcza Polaków. Może być niebezpiecznie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla mieszkańców aż 10 województw. Polscy łowcy burz alarmują, miejscami mogą wystąpić trąby powietrzne, a sytuacja będzie bardzo groźna.

Pogoda w tegoroczną majówkę zaskoczy Polaków. IMGW ogłosił alert dla mieszkańców aż 10 województw, w najbliższych godzinach może być bardzo niebezpiecznie. Łowcy burz przestrzegają przed trąbami powietrznymi, które mogą wystąpić na terenie kraju. Warto monitorować sytuację i zachować wyjątkową ostrożność.

Pogoda w najbliższych godzinach może być bardzo niebezpieczna. IMGW ostrzega

Polacy właśnie rozpoczęli tradycyjny długi weekend majowy. W tym roku będzie on wyjątkowy nie tylko z powodu panującej w kraju oraz na całym świecie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Mieszkańców wielu terenów w kraju czekają gwałtowne zmiany pogodowe, które mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo. IMGW alarmuje, w najbliższych godzinach warunki atmosferyczne znacznie się pogorszą, warto zachować szczególną czujność i śledzić aktualne alerty pogodowe.

Katarzyna Dowbor i Joanna KoroniewskaWielka tragedia rodzinna, po niej przyszła śmierć. Synowa Katarzyny Dowbor bardzo cierpiałaCzytaj dalej

1 maja upłynie Polakom pod znakiem opadów deszczu i burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pogodowe dla 10 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

Pogoda gwałtownie się zmieni, specjaliści przewidują pojawienie się burz z gradem, a nawet trąb powietrznych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Na tych terenach może wystąpić gwałtowne opady deszczu oraz burze. Meteorolodzy przewidują, że wysokość opadów w zależności od rejonu Polski wyniesie od 15 mm do 25 mm. Ponadto IMGW przestrzega mieszkańców zagrożonych terenów przed gwałtownymi porywami wiatru, które mogą osiągnąć prędkość nawet do 90 km/h. To jednak nie koniec ostrzeżeń dla Polaków na nadchodzące godziny.


Dzisiaj grzeje:

1. Akcja ratunkowa zakończyła się wielką tragedią. Dziecko nie żyje, ciężko powstrzymać łzy

2. Małgorzata Rozenek-Majdan retuszuje zdjęcia? Niepokojące szczegóły na najnowszych zdjęcach

W związku z gwałtownymi zmianami w pogodzie, Polscy łowcy burz poinformowali o możliwości pojawienia się na terenie kraju pojedynczych lejów zalążków trąb powietrznych, a nawet w pełni rozwiniętej trąby. Pojawiającym się burzom towarzyszyć będą obfite opady deszczu, mogące spowodować rejonowe podtopienia i zalania. Według specjalistów, największe ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych dotyczy województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy wytyczne GIS, nic już nie będzie jak dawniej
  2. Dawid Kubacki pokazał nowego członka rodziny. Urocze maleństwo, jest cudowny (FOTO)
  3. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, nadeszła zła wiadomość
  4. Zabił Miss Polski na oczach jej męża i dziecka. Po kilku latach wyszedł z więzienia i znów zaatakował
  5. Gotujesz rosół na mięsie? Jeden szczegół jest wyjątkowo ważny, bez niego popełniasz ogromny błąd
  6. Maciej Nowak przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wyjątkowy Polak, twórca Paprykarza Szczecińskiego

blok czekoladowyLepsze niż blok czekoladowy i galaretkowiec razem wzięte. Prosty przepis na hitowe ciasto PRL-u, podbija każde podniebienieCzytaj dalej

źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News