Poglądy Magdaleny Ogórek na temat Kościoła katolickiego

Kandydatka SLD na prezydenta RP Magdalena Ogórek wywołała sporo kontrowersji wśród wyborców partii Leszka Millera. Przede wszystkim chodzi o jej poglądy na temat Kościoła katolickiego.

Podczas debaty z lata 2014 roku Magdalena Ogórek bardzo ostro sprzeciwiała się tezie, jakoby Kościół katolicki hamował rozwój nowoczesnej Polski. Kandydatka stwierdziła, że fundamentalnie się z nią nie zgadza. Jak sama stwierdziła, jej argumentacja pokrywała się z poglądami wygłoszonymi przez księdza Tomasza Dostatniego.

Ogórek stwierdziła, że środowiska ścierające się z religią mogą debatować, ponieważ 25 lat temu Kościół umożliwił to walcząc o wolną Polskę.

Te środowiska, które mówią o tolerancji, potem z przejawami tej tolerancji później dyskutują, próbując tworzyć stereotypy na temat Kościoła.

25 lat temu wszystkie postępowe środowiska lgnęły do Kościoła. To Kościół pomagał rozwijać się pewnym nowoczesnym poglądom. Dzięki Kościołowi jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy.

Dzisiejszy Kościół jest szalenie postępowy i nowoczesny, zawsze był. To my toniemy na własne życzenie w dyskusji o aborcji i in vitro. Nie wiemy zaś, że w Watykanie właśnie odbyła się bardzo intensywna debata w oparciu o ekspertów z całego świata na temat wykorzystania komórek macierzystych. Kościół szuka w rozwoju medycyny możliwości, żeby partycypować w rozwoju, swoim także.

Cywilizacje upadały zawsze, gdy upadała moralność. I Kościół zawsze bardzo tego bronił.

Setki mnichów przepisywały całą spuściznę antyczną, by ta mogła przetrwać do naszych czasów. Cały system szkolnictwa cywilizacja odziedziczyła m.in dzięki Kościołowi.

Cieszę się, że jest instytucja (Kościół), która cały czas odnosi się do fundamentalnych wartości w tych bardzo trudnych czasach. Nigdy jeszcze nie było takiego przyspieszenia cywilizacyjnego i rozwoju nauki. Żyjemy w pewnym szoku cywilizacyjnym. Kościół zwraca nam uwagę na dobro i zło. Potrzebna jest instytucja, która wraca do fundamentalnych wartości i zadaje pytanie: dokąd zmierza nasza cywilizacja, kim jesteśmy i gdzie będziemy za kilka lat?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News