Podwyżki cen nie kojarzą się pozytywnie prawdopodobnie nikomu, kto z własnej kieszeni utrzymuje siebie czy nawet rodzinę. Nadchodzący rok jednak okaże się pod tym względem szczególnie trudny. Zdrożeją bowiem najbardziej powszechnie używane produkty, bez których trudno jest wyobrazić sobie codzienne życie.

Podwyżki cen spędzają sen z powiek milionom Polaków, którzy często za niewysokie pensje muszą utrzymywać kilkuosobowe rodziny. Singlom być może jest nieco łatwiej, jednak szczególnie na początku życia na własną rękę także nie mogą cieszyć się finansową stabilnością. Kiedy więc eksperci orzekli, że w przyszłym roku zdrożeje duża część produktów żywnościowych, ale także paliwo oraz media, opinia publiczna wyraziła ogromne zaniepokojenie i próbowała dowiedzieć się, jakie są tego powody.

Podwyżki 2019: w górę pójdą nawet ceny papieru toaletowego

Jak ostrzegają właśnie specjaliści, konsumenci będą musieli w przyszłym roku zmierzyć się także z szybującymi cenami licznych produktów. Wśród nich wymienia się nawet… papier toaletowy. Według prognoz produkt może zdrożeć nawet o 30 procent względem obecnej ceny.

– Cena celulozy już rośnie, a do tego dochodzą ceny energii, opłaty środowiskowe. Do wyprodukowania papieru toaletowego potrzeba naprawdę dużo energii, w tym pochodzącej z gazu, a on także drożeje. Droga jest również woda. Dla gospodarstw domowych wzrost cen energii nie jest aż tak mocno odczuwalny jak w przypadku produkcji – wytłumaczył to zaskakujące opinię publiczną zjawisko Paweł Gizowski, reprezentujący hurtownię Dom Papieru w Zgierzu.

– To już się dzieje, ale jeszcze nie na taką skalę – dodał także w rozmowie z dziennikarzami „Dziennika Łódzkiego” mężczyzna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiedziałeś, że te marki nie są już polskie?!

Co zdrożeje w 2019? Lista niespodziewanie się wydłuża

Warto zaznaczyć, że rosnące ceny celulozy wpłyną także na koszty, które konsumenci będą musieli ponieść przy kupnie innych produktów. Podwyżki obejmą bowiem chusteczki higieniczne, zeszyty, czy też używany w dużych nakładach głównie przez firmy i większe przedsiębiorstwa papier do drukarek. Ogromne wydatki nie ominą więc w tej kwestii prawdopodobnie nikogo.

– Ale jak to… Władze mówiły, że zdrożeje tylko benzyna… I to tylko na stacjach… – piszą zawiedzeni wyborcy w licznych komentarzach na jednym z portali informacyjnych.

– Skoro benzyna i żywność pójdzie w górę, to niezbyt mądre jest podnoszenie ceny papieru toaletowego – dodał inny internauta, ironizując nieco z problemu, który zdenerwował jednak ogromną część opinii publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kościół w Polsce jest przerażony! Już nic mu nie pomoże?
  2. Niewiarygodne! Znak zodiaku powie Ci jakiego psa potrzebujesz
  3. Wpis zakładu pogrzebowego o wyborach robi furorę w sieci. Czarny humor
  4. Ile zarabia Małgorzata Socha? Zarobki ulubienicy Polaków mrożą krew w żyłach
  5. Lidl od jutra zmienia ofertę. Gigantyczny przełom, klienci będą mocno zdziwieni

Czy uważasz, że ceny produktów w naszym kraju rosną zbyt szybko?

Loading ... Loading ...

Biedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]