W nowy rok wejdziesz z chudszym portfelem. Koniecznie sprawdź co podrożeje!
Karol Zaborowski - 27 Grudnia 2018

W nowy rok wejdziesz z chudszym portfelem. Koniecznie sprawdź co podrożeje!

Podwyżki cen w nadchodzącym roku są ostatnio bardzo częstym tematem. Jednak najczęściej mówi się o cenach prądu, a jest znacznie więcej produktów, które będą znacznie droższe w 2019 roku.

Podwyżki cen pojawiają się co jakiś czas. Zazwyczaj są dosyć nieduże i fizycznie nie odczuwamy tego w naszym portfelu, czy na koncie bankowym. Jednak tym razem czekają nas największe podwyżki od 2012 roku. Będziecie w szoku, gdy się dowiecie aż ile rzeczy będzie droższych. Niektóre z nich to podstawowe produkty, który każdy ma w domu.

Rekordowe podwyżki cen

Politycy za cel obrali sobie niedoprowadzenie do tego, aby nastąpiły zapowiadane podwyżki cen prądu. Z tego też powodu powstała specjalna ustawa, która ma temu zapobiec. Problem jednak w tym, ze prąd to nie jedyna rzecz, która będzie droższa w 2019 roku. Pierwszy na liście jest gaz, którego cena wzrośnie o 5,9%, co przełoży się niestety również na większe rachunki, a przecież nikt nie lubi ich płacić. Więcej zapłacimy również za brak ubezpieczenia OC dla naszego samochodu oraz wzrosną opłaty za autostrady. Od nowego roku opłata za przejazd wzrośnie do 35 złotych. Drożeć będą również produkty spożywcze, które wydawałoby się, że powinny być tanie. W nowym roku zapłacimy drożej za owoce i warzywa, a w tym ziemniaki, wodę, chleb, drób oraz soki i nektary. Jest to wywołane słabymi zbiorami, przez co cena hurtowa poszła w górę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Okazuje się, że droższy będzie również papier toaletowy, podobnie jak produkty medyczne oraz piwo, a to jeszcze nie koniec tej wyliczanki. Polacy muszą się przygotować, że znacząco zdrożeje wywóz śmieci, a także bilety kolejowe. Niestety jeżeli spełnią się te przewidywania, to w naszych portfelach znacząco ubędzie pieniędzy. Już w tym roku mieliśmy podwyżki, które rozwścieczyły Polaków. Ciężko powiedzieć co będzie w momencie, gdy będziemy płacić jeszcze więcej za tak wiele rzeczy. Nie wkluczone, że część ludzi zorganizuje specjalne wydarzenia, które będą miały za zadanie z tym walczyć.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przyszłe miesiące będą przełomowe. Najgorsze przepowiednie na 2019 rok
  2. Niespodziewana, nagła tragedia. Zmarła 17-latka, której kibicował cały świat
  3. Były premier po latach ujawnił PRAWDĘ o Lechu Kaczyńskim! Jarosław zemdleje
  4. Miley Cyrus: Ślub jak z bajki. Zdjęcia mówią wszystko
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News