Drożeje nawet papier toaletowy. Czekają nas kolejne podwyżki

Drożeje nawet papier toaletowy. Czekają nas kolejne podwyżki Źródło: Public Domain/Lynn Greyling; Pixabay/fz

Podwyżki cen niedługo mogą objąć nawet produkty pierwszej potrzeby. Eksperci ostrzegają, że w najbliższym czasie podrożeje nawet papier toaletowy, a wzrost został odnotowany już w tym roku.

Podwyżki objęły także ceny papieru toaletowego. Okazało się, że w tym roku odnotowano podwyżkę wysokości 33%, a to jeszcze nie koniec. Rosnące koszta produkcji zaczną w końcu odbijać się szerokim echem na konsumentach. Przerażająco więcej zapłacimy nawet za papier toaletowy. 

Podwyżki cen papieru toaletowego

Według "MondayNews", ceny promocyjne papieru toaletowego są średnio niższe o 6%, nie oznacza to jednak, że przeciętny konsument zapłaci za produkt mniej. Ceny pójdą w górę, a obecne promocje są wynikiem działania sklepów, które chcą zachęcić do kupowania swoich produktów.

Spory wpływ na to ma zmniejszenie się rynku prasy papierowej w Polsce, przez co jest coraz gorszy dostęp do makulatury, potrzebnej do recyklingu. Ostatnio duże wydawnictwo zamknęło aż dwie swoje drukarnie.

- Moim zdaniem w tym roku ceny najtańszych artykułów pójdą mocno w górę. Produkowanie recyklingowego papieru toaletowego staje się coraz trudniejsze, ponieważ zmniejsza się liczba dostawców odpowiedniej makulatury - stwierdził Łukasz Jaskulski z wytwórni papieru toaletowego.

Hipermarkety stają się wyrównać różnicę cenową, ale nie potrwa to wiecznie

W hipermarketach potaniały 4-paki papieru, w drogeriach i aptekach 6-paki, a 8-paki w sklepach dyskontowych, przy jednoczesnym wzroście kosztów produkcji. To efekt polityki sklepów, które są silnie związane z producentami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To jest efektem tego, że papier – bez względu na jego rodzaj – drożeje. Sieci starają się promować powszechnie używany produkt w bardzo atrakcyjnych cenach. Okresowo oferują duże obniżki, na które, wydawać by się mogło, nie wpływa ogólna sytuacja na rynku papierniczym. Jednak to nie jest prawdą, bo sklepy nie działają w oderwaniu od dostawców czy wytwórców - stwierdziła Katarzyna Grochowska z Hiper-Com Poland.

Na koszty produkcji wpływają także coraz większe oczekiwania konsumentów. Dodatkowo ostatnie podwyżki cen energii i walka o pracownika na rynku pracy oraz coraz droższa celuloza zwiększyła koszta, jakie ponoszą producenci. Dalszy rozwój tej sytuacji może doprowadzić do kolejnych podwyżek cenowych, które niesamowicie boleśnie odczujemy na swoich kieszeniach. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kultowa polska piosenkarka ma 95 lat i jest ciężko chora. Mimo to, opiekuje się przykutym do łóżka mężem. Jej historia złamie wam serce, będziecie płakać
  2. Elżbieta II do Polski przyjechała tylko raz. Wtedy Jolanta Kwaśniewska zrobiła coś strasznego. Pierwsza dama uraziła królową
  3. Dzieci Ani Przybylskiej w tym wszystkim żal najbardziej. Zaskakujące informacje dot. Jarosława Bieniuka
  4. Nareszcie! Policja wpadła na kluczowy trop ws. poszukiwań Dawidka, wskazano szczególne miejsce
  5. Mąż zakochał się w Małgorzacie Sosze gdy była nastolatką. Ale jak dzisiaj ją zobaczy, dostanie palpitacji serca
  6. Można złapać się za głowę. Oto, co teraz dzieje się z mordercą Kristiny

Źródło: 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News