PODWÓJNY ZAMACH bombowy! Na parlament i hotel

PODWÓJNY ZAMACH bombowy! Na parlament i hotel

Doszło do ogromnej tragedii. Równocześnie dokonano zamachu na dwa ważne obiekty. A ludzie wciąż jeszcze nie pozbierali się po poprzedniej tragedii, która pochłonęła ponad 350 ofiar.

Mogadiszu jeszcze nie ochłonęło po potwornym zamachu bombowym sprzed 2 tygodni. Zginęło wtedy ponad 350 osób. Teraz podwójny zamach wstrząsnął tym miastem. Równocześnie wysadzono dwa samochody pułapki w dwóch bardzo ważnych punktach miasta. Pierwszy samochód wjechał w hotel. Zaraz potem eksplodował. Niemalże równocześnie tuż obok somalijskiego parlamentu wysadzono drugi samochód-pułapkę. Zamach był skoordynowany i zakrojony na szeroką skalę. W pobliżu znaleziono trzeci samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi. Służby wykryły w czas jego położenie i zapobieżono kolejnej eksplozji.

Kto za tym stoi?

Nie wiadomo dokładnie, ile osób ucierpiało w zamachu. Służby medyczne podają informację o 15 osobach zabitych i rannych. Dane te jednak mogą być bardzo niedokładne. Jak podają media, na miejscu wciąż znajduje się wiele osób, które nie dają oznak życia. Na razie nie są znane motywy i przynależność zamachowców. Żadna organizacja nie przyznała się do przeprowadzenia zamachu. W sprawie wypowiedziało się biuro prasowe Al-Kaidy, które jednoznaczne zaprzecza, by zamach był zorganizowany przez nich. Źródło: warszawawpigulce.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News