Jak wyliczyli dziennikarze Newsweeka, loty prezydenta Dudy embraerem kosztowały już ponad 730 tys. złotych. Okazuje się bowiem, że głowa państwa chętnie korzysta z możliwości szybkiej podróży z Warszawy do Krakowa. Wcześniej politycy PiS oburzali się na podobne loty Donalda Tuska, który podróżował do Gdańska za pieniądze podatników. 

Od początku swej prezydentury Andrzej Duda już 23 razy korzystał z odrzutowca. Samolot albo zabierał prezydenta w pewne miejsce, albo go odbierał, by wrócić do stolicy. Każda taka podróż embraerem trwa 55 minut. Z kolei koszt przelotu to 32 tys. złotych.

Prezydent korzysta z embraera z różnych powodów. Często są to niezwiązane z polityką sprawy. Duda leciał rządowym odrzutowcem na odwiedziny swojego liceum, by odwiedzić sanktuarium w Ludźmierzu czy na zawody narciarskie w Rabce-Zdroju.

Większość podróży prezydenta miała miejsce w weekendy. Z kolei najczęstszym ich celem był Kraków, gdyż to rodzinne miasto Andrzeja Dudy.

To oburzające. Te pieniądze można by wydać na setki innych rzeczy, np. na upadające szpitale – mówił Mariusz Błaszczak z PiS o podobnych lotach Donalda Tuska.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: newsweek.pl
pt

...

Zobacz również