Chciał się zemścić na byłej. Podpalił kamienicę w której mieszkała

Chciał się zemścić na byłej. Podpalił kamienicę w której mieszkała Źródło: pixabay.com

Podpalenie - to właśnie, jak udało się ustalić śledczym, okazało się być przyczyną ogromnego pożaru, który wybuchł w nocy z 30 września na 1 października w miejscowości Lębork. Sprawca? 18 letni chłopak. Powód? Absurdalny.

Podpalenie sposobem na zemstę? Jak widać, dla niektórych tak. 18 letni Maciek przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie kryjąc nawet tego, że była to czysta chęć odwetu. Lębork i reszta kraju jest wstrząśnięta jego chorym wyczynem. Powodem miała być jego była dziewczyna - Daria, która po roku związku postanowiła od niego odejść i samotnie wychowywać dalej małą córeczkę. Nie chciała z nim być, więc postanowił ją zabić. Czy tak wygląda miłość?

Lębork: Poszkodowanych po podpaleniu jest więcej

Podpalacz zgotował koszmarne cierpienia nie tylko swojej byłej dziewczynie oraz ich 3-miesięcznej córce. W pożarze ucierpiała także cała rodzina Darii, w tym jej siostra, tragicznie zmarła Agata, która spłonęła żywcem we własnym domu. Poza 16 letnią Agatą, w mieszkaniu znajdował się również 4 letni Maciuś i 12 letni Jaś. Cała trójka próbowała uciec, jednak po tym jak wyszli na klatkę schodową, okazało się, że nie da się już tamtędy przejść. Dym i płomienie odcięły drogę ucieczki. Podczas pożaru, w mieszkaniu znajdowała się również sama Daria z córeczką oraz matka całego rodzeństwa. Kobiety razem z 3-miesięcznym maleństwem wyskoczyły przez okno. Niestety, reszta dzieci nie znalazła w sobie na tyle odwagi. Gdy na miejsce dotarła straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe, 4-letni Maciuś i 12-letni Jaś w ciężkim stanie zostali przetransportowani do szpitala.

Stan zdrowia dzieci

O stanie małego Jasia wypowiedziała się pani Marta, ciocia pokrzywdzonego rodzeństwa:
- Jaś własnym ciałem osłaniał rodzeństwo. Ma poparzone 95-procent powierzchni ciała, płomienie nie dosięgły tylko dużego palca u jednej stopy. Lekarze powiedzieli nam, że ludzie w takim stanie umierają, ale on tak bardzo chce żyć, jego nerki zaczęły znów pracować. Walczy o życie już drugi raz, bo urodził się jako wcześniak – wyznała przez łzy. Zarówno Maciuś jak i Jaś przeszli już kilka operacji, w tym niesamowicie ciężkie przeszczepy skóry. Lekarze w ich leczeniu stosują bardzo drogie opatrunki, które mają pomóc w rekonwalescencji skóry po poparzeniach. Niestety, potrzebne są pieniądze. Ruszyła zbiórka środków, rodzinie udało się już uzbierać 21 tysięcy złotych. Poza wsparciem finansowym, pogorzelcy proszą również o modlitwę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wybuchowy chłopak

Chłopak, który dopuścił się tego okropnego czynu, już wcześniej budził postrach wśród rówieśników. Opinię na jego temat wydała jedna z koleżanek z otoczenia, z którego pochodził. - Maciej to taki narwaniec, niektórzy się go bali. Podobno groził komuś, miał gdzieś strzelać z wiatrówki - opisała sytuację. O najbardziej poszkodowanej, czyli Agacie, która w wyniku zazdrości chłopaka siostry straciła życie, wypowiedziała się jej dobra koleżanka ze szkoły. - Nigdy nie pogodzimy się z jej śmiercią. Agata tak bardzo cieszyła się życiem. Była bardzo związana z najmłodszym braciszkiem. Maciuś był oczkiem w głowie całej rodziny. W chwili pożaru Agatka trzymała go na rękach, miała pewnie nadzieję, że uciekną przed ogniem – smutno wyznała dziewczyna.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Para ze Śląska szukała niani. Zaproszone na rozmowę kobiety BRUTALNIE wykorzystywano
  2. Seniorzy – ruszajcie na zabawę! Fantastyczne wydarzenie, nie warto siedzieć w domu
  3. Makijaż pod okulary dla dalekowidza. Jak wyglądać spektakularnie?
  4. Staruszek zrobił coś niesamowitego dla bezpańskiego psa! Film robi furorę w sieci
  5. Śmiertelne niebezpieczeństwo czyha na nasze psy w trawie. Uważajcie na to
Następny artykuł