Wciąż nie cichną echa oprawy jaka pojawiła się na jednym z ostatnich spotkań stołecznego klubu Legia Warszawa. Strona rosyjska zrobiła coś co można śmiało nazwać podłym atakiem. 

Na rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawą a FK Astana, które odbyło się w naszej stolicy, na tzw. żylecie (sektor dla naprawdę zagorzałych kibiców) pojawiła się ogromna oprawa upamiętniająca ofiary Niemców podczas Powstania Warszawskiego.

– Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tysięcy ludzi, tysiące z nich były dziećmi – głosił ogromny transparent pod pod oprawą, na której można było zobaczyć niemieckiego żołnierza celującego pistoletem w głowę polskiego dziecka.

Ku zaskoczeniu kibiców oraz sporej części polskiego społeczeństwa, UEFA wszczęła w tej sprawie postępowanie. Sprawę w skandaliczny sposób opisał i skomentował rosyjski portal Russia Today  – można tu mówić o prawdziwym i podłym ataku.

RT poinformowała, że sprawą zajęła się UEFA, jednak oprawę i transparent nazwała… nazistowskimi.

Pod wpisem rosyjskiej natychmiast pojawiło się dziesiątki komentarzy oburzonych polskich internautów, którzy zwrócili uwagę na to, że oprawa w rzeczywistości jest antynazistowska. To jednak – przynajmniej na razie – nie poskutkowało, ponieważ artykuł nie został w żaden sposób zmieniony.

...

Zobacz również

Zobacz również