Radni sejmiku województwa podkarpackiego po konsultacji z biskupami chcą, aby w regionie zabroniona była sprzedaż pigułek „dzień po”, czyli antykoncepcji awaryjnej. 

Radni początkowo chcieli uchwalić własne prawo, które obowiązywałoby właścicieli aptek, aczkolwiek zaprzestali na przegłosowaniu, niemal jednomyślnym, apelu do Ministerstwa Zdrowia i Sejmu.

Podkarpaccy radni pragną, by „lekarze i farmaceuci nie musieli brać odpowiedzialności moralnej i medycznej za uboczne oraz negatywne skutki” tzw. tabletki „dzień po”. Taki jest cel działań zainspirowanych przez Dorotę Chilik z PiS. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło jedynie ograniczenia wiekowe dla sprzedaży środków antykoncepcji awaryjnej.

Podkarpacie chce mieć własne prawo, aczkolwiek nie po raz pierwszy. Wcześniej radni sprzeciwiali się jakiejkolwiek formie aborcji.

– Tu jest Podkarpacie, takie rzeczy się dziać nie mogą – tłumaczył wtedy senator Jaworski.

Podkarpacie jest najbardziej konserwatywnym regionem w Polsce i bastionem Prawa i Sprawiedliwości.

„Ale jaja! Polonez na studniówce dyskryminuje gejów!” – pisała popularna rzeszowska redakcja „Super Nowości”. W ten sposób skomentowała podręcznik „Lekcja równości”, który został objęty patronatem rządu i Związku Nauczycielstwa Polskiego.

źródło: natemat.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.