Spór między Andrzejem Dudą oraz Antonim Macierewiczem, wiążący się z prowadzeniem przez nich epistolarnej polityki, od miesięcy elektryzował polską scenę polityczną. Jak się jednak okazało, szef Ministerstwa Obrony Narodowej postanowił pójść jednak na spektakularny kompromis, aby dojść do porozumienia z głową państwa. Media określają ten krok jako ogromną klęskę ministra. Macierewicz REZYGNUJE ze swoich pomysłów, co jest jego największą porażką. 

Jeszcze przed przypadającym na 15 sierpnia Świętem Wojska Polskiego Andrzej Duda miał oficjalnie potwierdzić informację, że wręczy on nominacje stopni generalskich kandydatom zaproponowanym przez MON. Wtedy jednak głowa państwa odmówiła, twierdząc bezpośrednio, iż „w ocenie prezydenta trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich”.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz przesadził! Będzie szokująca rezygnacja

Ogromne zwycięstwo Dudy

Kolejna taka okazja przytrafiła się 11 listopada, jednak także wtedy Pałac oficjalnie nie zdecydował się na wykonanie forsowanego przez Antoniego Macierewicza kroku. Andrzej Duda miał nie odmówić, a jedynie zwrócić się do MON z prośbą o udzielenie większej ilości informacji. Antoni Macierewicz chciał bowiem przyznania prestiżowego stopnia aż 46 wojskowym.

ZOBACZ TAKŻE: Nagie show Macierewicza! Pokaże klatę i…

Macierewicz rezygnuje

Jak się obecnie okazało, szef jednego z najważniejszych resortów zdecydował się uszczuplić tę listę aż o 14 nazwisk. Ma to być bezpośredni krok w stronę zażegnania głośnego konfliktu z prezydentem Dudą. Macierewicz postanowił zrezygnować z forsowanego przez siebie rozwiązania.

– W trosce o dobro Sił Zbrojnych RP i harmonijne współdziałanie organów konstytucyjnych w zakresie obronności, minister Antoni Macierewicz postanowił wycofać wnioski o awanse generalskie – czytamy w komunikacie opublikowanym przez przedstawicieli resortu na Twitterze.

Czas pokaże, czy ten kontrowersyjny krok rzeczywiście doprowadzi do zażegnania trudnego sporu. Wkrótce poinformują o tym zapewne przedstawiciele samego Andrzeja Dudy. Już teraz mówi się jednak, ze decyzja Macierewicza jest w rzeczywistości jego największą porażką. Przegrał on bowiem, zdaniem sceptycznie nastawionych do niego osób, w nieoficjalnej batalii z prezydentem.

Fot. Twitter

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również