Absurd! Polski ksiądz chce, aby katolicy nie płacili podatków

Absurd! Polski ksiądz chce, aby katolicy nie płacili podatków

Podatki według wielu osób powinny być znacząco niższe. Jeden z księży zdecydował się pójść o krok dalej. Według niego katolicy nie powinni ich płacić w ogóle.

Podatki płaci każdy z nas i tego nie da się obejść, chociażbyśmy bardzo chcieli. Otaczają nas z każdej strony i wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że przy tak zwyczajnej czynności, jak codzienne zakupy płaci podatki. Pomysł rezygnacji z nich pojawiał się w przestrzeni publicznej już niejeden raz. Jednak do tej pory nikt jeszcze nie zasugerował, aby tylko jedna grupa społeczna była z nich wyłączona. Kontrowersyjny pomysł duchownego wywołał burzę wśród internautów.

Podatki nie będą płacone przez katolików?

Idea oddzielenia Kościoła od państwa nie jest niczym nowym. Wielu jej zwolennikom nie podoba się, że Kościół utrzymywany jest z państwowych pieniędzy. Jednak jeden z księży uważa, że jest zupełnie odwrotnie. Ksiądz Wojciech Węgrzyniak stwierdził, że to właśnie państwo utrzymywane jest przez Kościół. Duchowny zaznacza, że wspólnotę kościelną tworzą przede wszystkim katolicy, którzy według niego stanowią 90% Polaków, a kto inny, jak nie społeczeństwo płaci podatki, z których utrzymywane jest państwo? - A skoro państwo składa się z obywateli, to znaczy, że państwo polskie z 90% składa się z Kościoła katolickiego. To Kościół płaci państwu polskiemu największe podatki i to Kościół w dużej mierze utrzymuje państwo polskie - stwierdził duchowny. To jeszcze nie koniec szokujących stwierdzeń księdza, ponieważ uważa on, że Kościół po rozdzieleniu z państwem bez problemu da sobie radę. Wierni w tym wypadku mieliby samodzielnie zorganizować sobie takie rzeczy jak szpitale, szkoły czy przedszkola.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jeśli chcemy całkowitego rozdziału Kościoła od państwa, to nie ma problemu. Katolicy mogą przestać płacić podatki i zorganizować sobie swoje przedszkola, szkoły, uniwersytety, szpitale, straż, a nawet swoją policję. Z tych wszystkich podatków, które wpłacamy jako obywatele do państwa, zorganizujemy sobie spokojnie życie bez wypominania nam, że my tylko bierzemy od państwa - dodaje duchowny. Jednak wielu internautów nie zgadza się z jego słowami, co widać po ich komentarzach. - 90% społeczeństwa to katolicy? To chyba kiepski żart. Fakt, że kogoś ochrzcili za dzieciaka nie czyni z niego katolika - pisze jeden z internautów. - A proszę bardzo, niech się odłączają. Tylko niech zbudują od zera swoje państwo kościelne. Życzę powodzenia w budowaniu miast, dróg, szpitali i wielu innych rzeczy. Rozwojem cofniecie się od dzikusów mieszkających w lepiankach - czytamy. - Ta już to widzę, a leczyć się będą odmawiając różaniec - dodaje kolejny internauta. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Chore! Tysiące Polaków żyją w ubóstwie, a urzędnicy wydają miliony na absurdalną przyjemność
  2. Wesele zmieniło się w koszmar. Ojciec zranił córkę w najgorszy możliwy sposób
  3. Nie tylko rząd daje pieniądze Rydzykowi! Dostał OGROMNE sumy od…
  4. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  5. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News