Podatki ulegną zmianie
ag ga publicdomainpictures
Irmina Jach - 28 Września 2020

Mamy potwierdzenie, ogromne zmiany w podatkach dla Polaków. Rząd wprowadza kluczowe zmiany

Podatki są tematem, który budzi wiele kontrowersji wśród Polaków. Chyba nikt nie jest zadowolony z faktu, że musi uiszczać opłaty na rzecz skarbu państwa. Niestety, to jedyne rozwiązanie, które zapewnia stabilność finansową budżetu kraju. Media donoszą, że już wkrótce obywatele będą zmuszeni sięgnąć do portfeli po nieco większe kwoty. Wszystko przez nowy projekt opublikowany przez rząd.

Podatki płacone przez polskich przedsiębiorców diametralnie się zmienią. Rząd zdecydował, że stosowane obecnie rozwiązania nie spełniają w pełni swoich założeń. Opublikowano projekt ustawy, który nie spodobał się większości osób prowadzących działalności gospodarcze.

Niezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocNiezbędna jest pilna pomoc. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną wiadomość, błaga o pomocCzytaj dalej

Podatki już wkrótce diametralnie się zmienią

Rząd zapowiedział, że już wkrótce Polacy mogą spodziewać się wzrostu progu przychodów poniżej których można korzystać z obniżonego, dziewięcioprocentowego CIT, oraz z ryczałtowego rozliczania PIT. Przewidywane zmiany są efektem przyjętych projektów zmian w podatkach CIT oraz adresowanych do firm zmian w PIT. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że limit przychodów z bieżącego roku podatkowego uprawniających do korzystania z obniżonej, dziewięcioprocentowej stawki podatku CIT, zostanie podniesiony z kwoty 1,2 mln euro do 2 mln euro.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Przedsiębiorcy, którzy w poprzednim roku osiągnęli przychody przekraczające 50 mln euro, będą zobowiązani do publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej. Obowiązek ten będzie dotyczył również podatników, którzy prowadzą działalność w formie podatkowej grupy kapitałowej (PGK), niezależnie od tego, jaka jest wysokość osiąganych przez grupę przychodów. Spółki komandytowe zyskają z kolei status podatnika podatku dochodowego. Działanie to ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego, co jest odpowiedzią na tworzone przez podatników struktury optymalizacyjne z wykorzystaniem spółek komandytowych. Rozszerzony zostanie również zakres szacowania wartości transakcji, przez co właściciele firm nie będą mogli już przenosić firm do tak zwanych "rajów podatkowych".

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd właśnie ogłosił nowy zakaz. Od 30 września duże utrudnienia dla wielu Polaków

2. Uczestnik „Rolnik szuka żony” przekroczył wszelkie granice. Jest odpowiedź TVP, widzowie wściekli

3. Nagle przywrócono obowiązkową kwarantannę dla Polaków. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości

Ustawa o PIT zakłada także wprowadzenie limitu odliczenia tzw. ulgi abolicyjnej do wysokości 1360 zł. To fatalna wiadomość dla osób, które utrzymują się z pracy za granicą. Obecnie obowiązujący system nie realizuje polityki podatkowej w kwestii eliminowania podwójnego opodatkowania dochodów. Ulga jest także motywacją dla Polaków, by wiązali swoją karierę zawodową z firmami zagranicznymi. Ograniczenie ulgi abolicyjnej, na mocy postanowienia rządu, nie będzie dotyczyło dochodów osiąganych z tytułu pracy lub usług wykonywanych poza terytorium lądowym państw. Z podniesieniem limitu przychodów muszą liczyć się także ryczałtowcy. Zmniejszeniu ulegnie wysokość niektórych stawek ryczałtu, ale limit wzrośnie z kwoty 250 tys. euro do 2 mln euro. Większość zmian wejdzie w życie już 1 stycznia 2021 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. TVP zaprosiło Marcina Najmana. Celebryta dał "wykład" na temat LGBT (WIDEO)
  3. Informacje o nagłej śmierci spadły jak grom z jasnego nieba. Miał dopiero 45 lat
  4. Potężne ognisko koronawirusa w Polsce. Porażające informacje
  5. Nie żyje 3-miesięczne niemowlę. Matka dziecka i jej partner aresztowani, porażające szczegóły
  6. Jedząc ryż możesz sobie poważnie zaszkodzić. Wszystko przez błędy w gotowaniu, które popełnia 90% Polaków

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News