Burza wokół podatku za "nieposiadanie dzieci". Oficjalna odpowiedź MSWiA

Burza wokół podatku za "nieposiadanie dzieci". Oficjalna odpowiedź MSWiA Źródło: Pixabay - gosiak1980

Podatki rosną z każdym rokiem, co niepokoi wiele osób. Sensacyjne doniesienia sprzed kilku dni doczekały się komentarza MSWiA. Chodzi o słynną opłatę za brak dzieci w rodzinie, która wywołała wielkie oburzenie społeczeństwa.

Podatki od lat są tematem głośnych dyskusji wśród społeczeństwa. Polacy bardzo głośno domagają się, by obniżyć opłaty, jednak póki co się na to nie zanosi. Co więcej, politycy wciąż szukają sposobów na to, by pobierać kolejne pieniądze od społeczeństwa. Ostatnio pojawiły się sensacyjne doniesienia dotyczące nowych opłat, które miałyby pojawić się już w najbliższym czasie.

Z pewnością pojawienie się tego typu plotek nie ucieszy wielu Polaków. Część mieszkańców naszego kraju zaczęła wręcz wyrażać swoje oburzenie wobec planów rządu po ostatniej publikacji Rzeczpospolitej. Na wszystkie wiadomości postanowiło odpowiedzieć Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, wywołując wielkie poruszenie. Komunikat zaskoczył Polaków.

Podatki powodują wzburzenie Polaków

- Zupełnie nowym elementem polityki państwa mogą być wyższe podatki dla osób bezdzietnych, które mają zwiększyć efekt demograficzny polityki prorodzinnej państwa - dowiedzieliśmy się w najnowszej publikacji Rzeczpospolitej, która wywołała wielkie poruszenie. Nikt nie spodziewał się, że takie plany rzeczywiście mogą zostać wprowadzone w życie.

MSWiA postanowiło odpowiedzieć na najnowsze doniesienia. Okazuje się, że podatki nie zostaną podniesione, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Komunikat ukazał się w mediach społecznościowych ministerstwa i błyskawicznie doczekał się lawiny komentarzy. Polacy nie chcą uwierzyć w to, co mają im do przekazania przedstawiciele rządu.

Podatki mogą zostać zwiększone

- Projekt, o którym pisze Rzeczpospolita, jest jedynie wstępną koncepcją, która zawiera różne propozycje dot. migracji i rynku pracy. Na obecnym etapie minister Elżbieta Witek podjęła decyzję, że nie będą prowadzone jakiekolwiek prace nad pomysłem opodatkowania osób bezdzietnych - głosi komunikat MSWiA.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawe, podobny podatek istniał tuż po zakończeniu wojny, gdy populacja Polski uległa drastycznemu spadkowi. Wówczas osoby bezdzietne musiały płacić więcej pieniędzy państwu, co zachęcało rodziny do rodzenia dzieci, w naturalny sposób wpływając na wyższy przyrost naturalny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktor "Młodych Wilków" zakatował swoją matkę NA ŚMIERĆ. Po 2 latach wyszedł na wolność, Polacy nie mogą w to uwierzyć! 
  2. Wiemy, kim naprawdę jest mąż Julii Pitery! Spadniecie z krzeseł, gdy poznacie PRAWDĘ!
  3. Tuż po ogłoszeniu informacji o rozwodzie Magda Narożna z zespołu "Piękni i młodzi" trafiła do szpitala. Szokujące doniesienia mediów
  4. Znane są warunki rozwodu Kate i Williama. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna nie miałaby lekko
  5. Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia
  6. Jackowski przepowiada pogodę na lipiec. Będzie dużo gorzej niż w czerwcu, ta wizja przeraża

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News