Zapadła ostateczna decyzja. Od 1 lipca Polacy będę musieli płacić wyższy podatek, nikt go nie uniknie; wiadomo już, za co zapłacimy więcej

Zapadła ostateczna decyzja. Od 1 lipca Polacy będę musieli płacić wyższy podatek, nikt go nie uniknie; wiadomo już, za co zapłacimy więcej Źródło: Flickr

Zapłacimy wyższe podatki? Zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Już od 1 lipca na niektóre produkty będą obowiązywały wyższe stawki VAT. Niestety nikt nie jest w stanie tego uniknąć - będzie obowiązywał wszystkich obywateli bez wyjątku. Sprawdź, za co będziemy musieli zapłacić więcej niż do tej pory.

Czekają nas wyższe podatki, zmiany wejdą w życie już za kilka dni. Od 1 lipca będą obowiązywały wyższe stawki VAT za niektóre produkty. Pandemia koronawirusa nie zniweczyła planów resortu finansów dotyczących wprowadzenia nowej matrycy VAT. Niestety już za kilka dni możemy obawiać się drastycznego wzrostu cen wybranych produktów.

Już od 1 lipca czekają nas wyższe podatki - sprawdź, za co zapłacimy więcej

1 lipca jest dniem, od którego zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki VAT na niektóre produkty. Mimo pandemii koronawirusa rząd nie wycofał się, ani nie odsunął w czasie planów resortu finansów. Jakie produkty podrożeją? Z pewnością możemy spodziewać się wyższych cen za owoce morza czy przyprawy nieprzetworzone. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Homary, kalmary, ośmiorniczki czy krewetki mogą niedługo stać się prawdziwym luksusem. Do ceny wspomnianych towarów zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23 procent. Możemy również spodziewać się wzrostu opodatkowania przypraw nieprzetworzonych. Stawka VAT dla kminku lub kurkumy wzrośnie do 8 procent. 23-procentowy VAT zostanie nałożony również na lód używany do celów spożywczych lub chłodniczych.

To jednak nie wszystkie podwyżki, jakie nas czekają. Już teraz trzeba nastawić się na to, że posiłki w restauracjach również podrożeją, co widać szczególnie po cenach ryb w nadmorskich kurortach. Właściciele restauracji poszkodowani w związku z pandemią koronawirusa, będą chcieli odrobić straty spowodowane zamrożeniem gospodarki oraz uporać się z kosztami prądu, wody i wynagrodzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Po wieści o zarażeniu Małysza nagle pojawiło się oficjalne oświadczenie. Chodzi o Kamila Stocha

2. WHO ostrzega. Padł nowy rekord pandemii

Warto zauważyć, że od lipca niektóre produkty będą również tańsze. Zapłacimy niższy VAT za produkty przeznaczone dla niemowląt, jak np. żywność czy pieluszki. Zamiast 8 procent, zapłacimy 5. Podobna sytuacja dotyczy zup oraz żywności dietetycznej, a także owoców tropikalnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  2. Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czuje
  3. Dopiero teraz Rozenek ujawniła szczegóły trzeciego porodu. Porażające komplikacje, tylko najbliżsi wiedzieli
  4. Nastolatkowie znaleźli na plaży porzuconą walizkę. Zajrzeli do środka i natychmiast chwycili telefony, do sieci trafiło porażające nagranie
  5. Nagrania z polskich miast przerażają. Ogromne zniszczenia po potężnych burzach, straty są niewyobrażane
  6. GIS w trybie pilnym wycofuje popularny produkt. Każdy może mieć go w lodówce, ma groźną bakterię

Źródło: Money PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News