Premier Morawiecki chce nowych podatków. Mowa o ogromnych kwotach

Premier Morawiecki chce nowych podatków. Mowa o ogromnych kwotach Źródło: east news Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Podatki miałby uratować gospodarkę w czasie koronawirua. Okazuje się, że Mateusz Morawiecki chciałby, żeby zostały wprowadzone w państwach należących do Unii Europejskiej. Pieniądze z podatków to ogromne kwoty.

Podatki, które miałby zostać wprowadzone we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej, powinny zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem w kraju. Pomysł, którym podzielił się premier Mateusz Morawiecki, dotyczy ogromnych kwot. Pojawiły się pierwsze pomysły, od czego nowe podatki mogłyby zostać odprowadzone. 

Podatki na walkę z koronawirusem. Mateusz Morawiecki przedstawił swoją wizję

Mateusz Morawiecki zaproponował, by wprowadzić nowe podatki. Zebrane z nich pieniądze miałyby zostać przeznaczone na walkę z COVID-19. Premier zdradził, że chodzi o dziesiątki miliardów euro. Nowe podatki miałby zostać wprowadzone między innymi od korporacji i śladu węglowego, a objęłyby wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej, która dziś walczy z groźnym wirusem. 

- Unia Europejska musi zbudować poważny pakiet. Musimy wrócić do takich pomysłów jak podatek cyfrowy, podatek od transakcji finansowych, podatek od śladu węglowego, czy od wielkich korporacji międzynarodowych. To sprawi, że do budżetu UE wpłyną dziesiątki miliardów euro na walkę z koronawirusem - przekazał Mateusz Morawiecki.

DALSZA CZĘSC TEKSTU POD GALERIĄ:

Podatki od śladu węglowego, wielkich korporacji i cyfrowy

Mateusz Morawiecki przekazał, że podatek cyfrowy, który miałby zostać wprowadzony to tzw. podatek GAFA. Nazwa podchodzi od pierwszych liter spółek Google, Amazon, Facebook, Apple. Podatek GAFA byłby daniną cyfrową od usług cyfrowych, który objąłby wszystkie firmy cyfrowe na całym świecie. 

Co więcej, by wzmocnić budżet w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Mateusz Morawiecki zaproponował, by zlikwidować tzw. raje podatkowe. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

- Raje podatkowe są wielkim ubytkiem środków dla mniejszych i biedniejszych państw. Chcemy wykluczyć raje podatkowe ze świata - powiedział Mateusz Morawiecki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 będzie niedługo gotowa? Optymistyczne słowa szefa amerykańskiego koncernu farmaceutycznego
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Syn Zenka Martyniuka uciekł z kwarantanny. Policjanci nie wytrzymali, stanie przed sądem
  4. Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli
  5. Oryginalny przedwojenny przepis na ziemniaki po nelsońsku. Pyszny dodatek do obiadu jak u babci
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

źródło: moneypl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News