Nawet małżeństwo cię przed nim nie uchroni. Nowy podatek nie do ominięcia

Nawet małżeństwo cię przed nim nie uchroni. Nowy podatek nie do ominięcia Źródło: Pixbay.com

Nowy podatek jest bezwzględny. Dotyczy wielu tysięcy Polaków. Obywateli nie uchroni nawet małżeństwo.

Zasłanianie się zawarciem związku małżeńskiego może sprawić, że  przez pewien czas dany podatek nas nie obowiązuje. Chociaż resort finansów cały czas próbuje zabezpieczać się nowymi przepisami przed obywatelami, którzy zrobią wszystko, żeby uniknąć płacenia, niektórym wciąż to się udaje.

Nowy podatek obowiązuje od tego roku. Danina solidarnościowa wynosi 4%, ale do płacenia zmuszeni są tylko najbogatsi Polacy. Nowe przepisy dotknął wszystkich, którzy w zeszłym roku zarobili ponad milion złotych. Właśnie ci obywatele będą musieli przekazać państwu niewielką część swoich dochodów. Jednak najbogatsi wielokrotnie już udowadniali, że potrafią w bardzo kreatywny sposób unikać płacenia. Tym razem mogą mieć problem.

Resort zabezpieczył nowy podatek przed sprytnymi Polakami

Podatku można było uniknąć w sprytny i niekoniecznie trudny sposób. Bogaci przedsiębiorcy często dzielili swoje roczne dochody na małżonka lub małżonkę. Dzięki takiemu rozłożeniu kwoty okazywało się, że osób tych nie dotyczył wyższy PIT. Oczywiście pieniądze zostawały wtedy w rodzinie.

Tym razem ministerstwo finansów przyłożyło się do tego, żeby nowy podatek nie był tak łatwy do ominięcia. Danina solidarnościowa będzie polegała na rozliczeniu każdego z małżonków z osobna. Według premiera Morawieckiego dzięki temu pomoc finansowa względem niepełnosprawnych będzie sprawniejsza i wydajniejsza.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier ogłosił alarm antyterrorystyczny na terenie całej Polski. Wszyscy powinni zachować czujność

2. Przykro patrzeć na Dagmarę w żałobie. Nie żyje najważniejsza dla niej osoba, jej syn Conan wypowiedział piękne słowa nad grobem
 

W Polsce nowy podatek będzie dotyczył ok. 21 tysięcy Polaków, którzy zarobili ponad milion złotych w zeszłym roku. Dzięki daninie solidarnościowej państwo może się znacznie wzbogacić, bowiem te 4% przekazywane przez każdego podatnika to 40 tysięcy złotych za każdy zarobiony milion.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 20 tys. zł mandatu za brak jednej zmiany w samochodzie. Kierowcy muszą się pilnować
  2. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania
  3. Karol Strasburger wyznał prawdę o swojej emeryturze. Smutne dla ojca i męża, kwota jest skandaliczna
  4. Wypłynął skandal zza kulis Klanu. Traktowanie aktorów przechodzi ludzkie pojęcie, jest oświadczenie
  5. Córka Tyszkiewicz przerwała milczenie. Życie pani Beaty wygląda teraz koszmarnie, smutne informacje

źródło: Biznes Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News