Będzie nowy podatek, nikt od niego nie ucieknie. Fatalne informacje dla milionów Polaków

Będzie nowy podatek, nikt od niego nie ucieknie. Fatalne informacje dla milionów Polaków Źródło: pixabay/fz

Podatek to słowo, które na pewno nie lubią Polacy. Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski poinformował, że już niedługo możemy się spodziewać kolejnej daniny na rzecz państwa. Tym razem rząd chce zadbać o nasze zdrowie.

Podatek czy inna danina to problem dla milionów Polaków, którzy odczuwają każdą podwyżkę cen. Kolejne niepokojące wieści dotarły do nas z Ministerstwa Zdrowia. Sławomir Gadomski ogłosił, że rada ministrów planuje wprowadzić kolejny podatek. Polacy nie będą zadowoleni. 

Nowy podatek gwarantem poprawy zdrowia obywateli?

Gadomski ogłosił, że resort planuje do końca 2022 r. wprowadzić podatek cukrowy. Ministerstwo Zdrowia planuje w ten sposób zmienić nawyki żywieniowe, poprawić stan zdrowia obywateli oraz zmusić producentów do zmniejszenia liczby produktów słodzonych. Minister zapewnia, że to jest główny cel tej daniny, a nie dodatkowe źródło finansowania państwa. 

Nowy podatek ma być częścią Narodowej Strategii Onkologicznej. Jest to całościowy program walki z nowotworami. Tzw. cancer plan powstaje na podstawie ustawy, która została uchwalona w marcu tego roku. Ma ona na celu poprawę działań związanych z profilaktyką, diagnostyką, wczesnym wykrywaniem i leczeniem chorób nowotworowych. 

Ministerstwo zdrowia pragnie poprawić walkę z nowotworami

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiceminister Gadomski podkreślił, że dla resortu służby zdrowia priorytetem jest poprawa profilaktyki nowotworowej. Ministerstwo pragnie poprawić profilaktykę pierwotną, czyli przede wszystkim zdrowe potrawy, odpowiednie żywienie czy ograniczenie palenia wyrobów tytoniowych. Wiceminister zaznaczył, że rządowi zależy również na zwiększenie liczby pacjentów zgłaszających się na badania przesiewowe. 

Gadomski zaznaczył, że jednym z najkosztowniejszych punktów nowej polityki jest szczepień dziewczynek już w wieku od 9 do 14 lat przeciw rakowi szyjki macicy do 2021 r. Kwota zaszczepienia jednego rocznika dziewcząt ministerstwo przewiduje na nawet 90 mln zł.

Rząd twierdzi, że nowy program będzie kosztować 5 miliardów złotych w ciągu 10 lat. Podkreśla, że to dwa razy więcej niż używano w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec zamknął się z córką w kuchni, mieli robić śniadanie. Nagle matka otworzyła drzwi i zamarła
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

Zachorowania na nowotwory złośliwe to jeden z najpoważniejszych problemów Polaków. Jest to druga najczęstsza przyczyna śmierci naszych obywateli. Według statystyk, rocznie diagnozę słyszy 160 tysięcy rodaków, z czego aż 100 tysięcy umiera. Z roku na rok rośnie liczba chorujących na raka. W ciągu najbliższych 15-20 lat prawdopodobnie ta liczba zwiększy się przynajmniej dwa razy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od zawsze bała się pitbulla sąsiada. Pewnego dnia pies zaczął szczekać i ruszył do jej domu, natychmiast wezwali karetkę
  2. 11-latka od dwóch lat była gwałcona w szkole. Rodzice zamarli odkrywając jej powiększony brzuch
  3. Jest afera. Cejrowski niewyobrażalnie poniżył Roksanę Węgiel i Viki Gabor
  4. Jantar nie ucieszyłyby obecne wydarzenia w jej rodzinie. Bardzo przykre
  5. OGROMNA grzywna za wycięcie drzewa na własnej posesji. Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych

Źródło: tvn24bis

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News