Podano wyniki głosowania Polonii. Zdecydowana przewaga jednego kandydata, dla wielu ogromne zdumienie

Podano wyniki głosowania Polonii. Zdecydowana przewaga jednego kandydata, dla wielu ogromne zdumienie Źródło: Wikipedia/Artur Andrzej

Polonia - jak wyglądają wyniki głosowania w wyborach prezydenckich 2020? Jeden z kandydatów ma dużą przewagę nad pozostałymi, wyniki bardzo was zaskoczą. Wybory prezydenckie zakończyły się decyzją o drugiej turze głosowania. Zdumiewające informacje na temat wyników z 99,78 procent obwodów.

Czy Polonia zaskoczy nas wynikami głosowania w I turze wyborów prezydenckich? Już wiemy, że w II turze zmierzy się urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej. Mamy za sobą pierwsze sondaże i cząstkowe wyniki. Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki głosowania z 99,78 proc. obwodów głosowania.

Jak głosowała Polonia w wyborach prezydenckich 2020? Będziecie zaskoczeni

Znamy już dane z 99,78 proc. obwodów głosowania. Według nich w pierwszej turze największe poparcie otrzymał urzędujący prezydent Andrzej Duda - 43,67 procent głosów. Na drugim miejscu plasuje się kandydat Koalicji Obywatelskiej z wynikiem 30,34 procent. Trzecim kandydatem z najwyższym poparciem został Szymon Hołownia, którego poparło 13,85 procent wyborców.

Rafał Trzaskowski - kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w ilości oddanych na niego głosów jedynie w trzech województwach - pomorskim, zachodniopomorskim oraz lubuskim. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak wynika z danych z głosowania w Polonii, obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, wygrał w USA oraz Kanadzie. Kandydat partii opozycyjnej z kolei zdobył większe poparcie w Czechach, a także we Włoszech. W tamtejszych placówkach dyplomatycznych w Rzymie zajął pierwsze miejsce, wygrał również znaczną przewagą głosów w Mediolanie. 

Andrzej Duda w Czechach zdobył dopiero czwarte miejsce. We Francji z kolei kandydat opozycji Trzaskowski zdobył poparcie uzyskując 47,31 procent. Podobnie sprawa miała się w Irlandii oraz na Dalekim Wschodzie, gdzie kandydat KO zdobywał średnio ok. 60 procent poparcia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne doniesienia o Mateuszu Morawieckim. Niestety, żywioły uderzyły w jego dom, wstrząsające zdjęcie

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

Na Ukrainie największym poparciem cieszył się Andrzej Duda, gdzie 51,71 procent głosujących się za nim opowiedziało. Hiszpańska Polonia natomiast aż w 61,16 procent poparła Rafała Trzaskowskiego. Jak widać, walka jest zacięta, świadczy o tym przede wszystkim wysoka frekwencja wyborców, zarówno tych w kraju, jak i poza jego granicami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamiast do lodówki lub zamrażarki, włóż koperek do słoika. Powód zachwyca, już nigdy nie zrobisz inaczej
  2. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  3. Szymon Hołownia podjął niespodziewaną decyzję. Nikt nie przewidział, na co się zdecyduje
  4. Niestety, 3 ministerstwa i szpital zalane, ale inne rzeczy martwią bardziej. Okropny dramat w stolicy
  5. Trwa walka z czasem. Rodzice potrzebują 9 milionów zł, żeby ich synek przeżył, liczy się każda pomoc
  6. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Źródło: Wirtualna Polska, Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News