Dziś pod Sejmem na pewno będzie bardzo gorąco! Biskupi wydali szokujący komunikat i wielu osobom on się nie spodoba.

Dziś w Sejmie będą procedowane dwa obywatelskie projekty dotyczące zmiany prawa do aborcji. Jeden ma zaostrzyć przepisy, a drugi zliberalizować. Biskupi wydali komunikat w tej sprawie.

Możemy w nim przeczytać, że biskupi popierają projekt zaostrzający przepisy dotyczące aborcji i dziękują ponad 800 tys. osób za podpisy pod nim oraz proszą o modlitwę.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński przez jedną decyzję stracił połowę elektoratu. To jego koniec?

Biskupi w szczególności apelują do polityków, aby głosowali za projektem, który zaostrza przepisy.

Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” – można przeczytać w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Tusk wywołał NAWAŁNICĘ jednym zdaniem. PiS już w panice

Jednocześnie duchowni zaznaczają, że nie jest to tylko sprawa religijna czy światopoglądowa, ale wynika z naturalnego prawa do życia.

Przypominamy, że prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji – czytamy.

Pod Sejmem może być naprawdę gorąco

Wczoraj pod Sejmem odbywały się protesty osób, które są za liberalizacją prawa. Dziś również będzie można ich spotkać pod parlamentem i może się zdarzyć tak, że przyjdą zwolennicy zaostrzenia prawa, a wtedy będzie gorąco.

Źródło: niezależna.pl

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również