Poczta Polska rusza z prawdziwą rewolucją. Wysyłanie paczek ma być ekspresowe i przyjemne

Poczta Polska rusza z prawdziwą rewolucją. Wysyłanie paczek ma być ekspresowe i przyjemne Źródło: Pixabay/RadoslawCzarnecki

Poczta polska to miejsce, które kojarzy się większości Polaków z koniecznością długiego stania w kolejce, by w końcu dostać się do okienka. Nic dziwnego, że widok kolejnego awizo w skrzynce przyprawia o gęsią skórkę. Klienci mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ już wkrótce paczki niemal same będą wpadały im w ręce.

Poczta Polska to jeden z najbardziej rozwijających się biznesów. Nie ma przecież osoby, która nigdy nie wysyłałaby paczki lub nie odbierała zakupów za jej pośrednictwem.  W dobie internetu sprawa staje się jednak coraz bardziej skomplikowana. Jak podaje Bussiness Insider, już 49 procent Polaków przedkłada zamawianie produktów online nad tradycyjny sposób nabywania towarów. 

Co prawda, zawsze można zrezygnować z usług Poczty Polskiej i wybrać kuriera, który dostarczy paczkę pod same drzwi, ale jest to droższa opcja - ten, kto nie chce ponosić dodatkowych kosztów, woli się przemęczyć i wybrać tradycyjny sposób dostarczenia zamówienia. Ponadto, gdy kurier nie zapowie się wcześniej, a ktoś znajduje się z dala od miejsca zamieszkania, pojawia się problem. Zazwyczaj paczka zostaje wtedy doręczona w innym terminie, ewentualnie pozostawiona u kogoś znajomego, gdy kurier jest na tyle uprzejmy. 

Poczta Polska wymaga modernizacji, jeżeli ma być skuteczna

Internauci podkreślają, że Poczta Polska nie zawsze należycie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Ich zdaniem niedostarczanie przesyłek klientom, a zamiast tego nagminne zostawianie awizo, jest skandalem. Niektórzy narzekają także na brak automatów, w których można by zakupić znaczki pocztowe. 

Na szczęście męki obywateli znad Wisły mają się wkrótce skończyć, bo już przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia ma pojawić się 200 sprawnych automatów, do których będzie można wrzucać przesyłki i wyjmować je.  Co ciekawe, urządzenia te mają pojawić się w sieci sklepów Biedronka, w których zakupy robią codziennie tysiące Polaków. Pracownicy firmy "Swipbox", która podjęła się zainstalowania automatów, twierdzą, że jest to przemyślane rozwiązanie, ponieważ przy okazji uzupełniania lodówki można będzie odebrać paczkę, nie fatygując się w tym celu specjalnie. Oczywiście, urządzenia pojawią się również w innych punktach.

Proponowane rozwiązanie ma usprawnić funkcjonowanie poczty, ale Polacy mają wątpliwości

Wielu internautów uważa, że to wszystko brzmi za ładnie, aby mogło być prawdziwe. Nie wiadomo, czy automaty długo pozostaną sprawne albo czy nie zostaną doszczętnie zniszczone przez lokalnych wandali. Problemem może być także zbyt mała liczba urządzeń, a co się z tym wiąże - ogromne kolejki. Jak zaznacza firma "Swipbox", ważne jest, aby urządzenia znalazły się w każdym mieście i zostały ulokowane tak, aby większość mieszkańców nie musiała pokonywać maratonu, żeby się do nich dostać. Jak wiadomo, rynek e-commerce prężnie się rozwija, więc pewnie wkrótce pojawią się nowe pomysły na usprawnienie funkcjonowania Polaków

Źródło: Bussiness Insider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News