Opinia Borysa Budki na temat par homoseksualnych odbiła się w mediach szerokim echem. Były minister sprawiedliwości w rozmowie z „Dużym Formatem” stwierdził, że nie jest zwolennikiem adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Do grona krytyków polityka PO dołączyła Paulina Młynarska, która nie zostawiła na Budce suchej nitki.

Zapytany o stosunek do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, polityk posłużył się dość nietypowym argumentem przeciwko wspomnianemu rozwiązaniu. Jego zdaniem na przeszkodzie do tego wprowadzenia stoją między innymi… niektóre święta, które obchodzą polskie rodziny.

– Nie chcę być infantylny, ale jeżeli będzie Dzień Matki i dziecko ma przyjść do przedszkola z mamą, to jako jedyne przyjdzie z tatą? – zastanawiał się na łamach „Dużego Formatu”.

„Oświecony słuchacz Rydzyka”

Stanowisko Borysa Budki bardzo nie spodobało się Paulinie Młynarskiej, dziennikarce znanej m.in. z TVN Style i Radia Kolor. Dziennikarka postanowiła odnieść się do słów polityka PO na Facebooku.

– Panie Borysie. Najpierw się pan obraża na jedyny inteligentny kabaret polityczny w polskich mediach, a teraz rzuca pan tekst jak oświecony słuchacz ojca Rydzyka. Oświecony, bo nie ma nic o gazie i „wypier … z Polski pedały”. Poważny polityk powinien mieć przynajmniej minimalne pojęcie o tym jak to wygląda w statystykach. Takie rodziny już są. Zawsze były i będą. Wykluczenie to nie jest jakaś teoretyczna sytuacja w pana ciasnej głowie, tylko rzeczywistość, którą pan właśnie opisał. (…) Strasznie się na panu zawiodłam” – napisała Młynarska.

Budkę zaatakował również pisarz Jacek Dehnel, który wytoczył przeciw politykowi jeszcze cięższe działa niż Młynarska. Swoje rozczarowanie wyraził również za pośrednictwem Facebooka.

– Drogi Borysie Budko, jeśli nie chcesz być infantylny, to prosta rada: nie zachowuj się infantylnie. Jeśli dzieciak siedzi w bidulu, to naprawdę jego zasadniczym problemem życiowym nie jest to, z kim przyjdzie do szkoły na Dzień Matki czy Dzień Ojca (o ile w ogóle w tym dniu przychodzi się z rodzicami). Wyjmij głowę z miejsca, w którym ją trzymasz. Panuje tam bowiem zaduch – skwitował ostro pisarz.

Źródło: natemat.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

...

Zobacz również