W czasach PRL żołnierze wyklęci byli raczej tematem tabu. Dzisiaj, sytuacja jest dokładnie odwrotna, a w kraju powszechnie panuje moda na patriotyzm.

Wizerunki żołnierzy wyklętych czy powstańców warszawskich (de facto często były to te same osoby) pojawiają się już nie tylko na koszulkach czy tatuażach. „Patriotyczne” nadruki znajdziemy również na budkach z kebabem, kijach bejsbolowych czy piwie.

Rosnącą popularność żołnierzy wyklętych postanowili podchwycić włodarze PKP Intercity. Na ich stronie na facebooku możecie zadecydować, jak nazywać się będą poszczególne pociągi. W specjalnie przygotowanych ankietach można wybierać głównie wśród żołnierzy wyklętych, jednak pojawiają się także nazwiska innych znanych postaci jak Piłsudski czy Moniuszko.

Na swoich faworytów można głosować w tym miejscu. Obecnie wygrywają: Inka, Haller, Pilecki, Moniuszko, Kutrzeba, Awangarda, Stańczyk, Nautilus, Pomarańczarka i Lorentz. Pomysł PKP Intercity spotkał się w sieci z uznaniem, chociaż ci bardziej złośliwi internauci zaczęli natychmiast wymyślać masę niewybrednych żartów w stylu „musimy się pospieszyć, bo Pilecki nam ucieknie”. A jakie jest Wasze zdanie na temat akcji polskiego przewoźnika?

źródło:fb

...

Zobacz również