Pociągi, które Morawiecki obiecał na Pol'and'Rock zaginęły

Pociągi, które Morawiecki obiecał na Pol'and'Rock zaginęły Źródło: youtube.com/MUZOtok

Pociąg od wielu lat kojarzy się młodzieży z podróżą do Kostrzyna nad Odrą. W tym roku jednak każdy, kto chce pojechać na Pol'and'Rock zastanawia się, jak tam dotrze, bo chociaż Mateusz Morawiecki obiecał transport, ten tajemniczo zniknął.

Pociąg, którym ochotnicy pojadą na festiwal Jurka Owsiaka, wciąż budzi wiele kontrowersji. Rol'and'Rock coraz bliżej, a rozkłady nadal nie są znane. To bardzo niekomfortowa sytuacja dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, bowiem nadal nie mogą spokojnie zaplanować podróży. Po chwili entuzjazmu, jaki wzbudziła obietnica Mateusza Morawieckiego, nadal nie można w pełni odetchnąć. Pociągi bowiem "zaginęły".

Nie wiadomo, czy pociąg zawiezie uczestników Pol'and'Rock do Kostrzyna

Jakiś czas temu Mateusz Morawiecki ogłosił, że pomoże w organizacji transportu na festiwal. Zobowiązał się do do tego mimo wcześniejszych nieporozumień, a na jego Twitterze wciąż można znaleźć odpowiedni post, który głosił:

- Po rozmowie z @jbrudzinski i min. @elzbietawitek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem min. @AMAdamczyk przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce. Będzie on także zabezpieczony przez służby podległe @MSWiA_GOV_PL - napisał.

Niepokój budzi fakt, że nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał rozkład jazdy pociągów. To imprezy zostały już tylko trzy tygodnie, a niewiadomych wciąż jest bardzo dużo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Na ten moment nie mamy praktycznie żadnych konkretnych informacji. Wcześniej dojazd koordynowały Przewozy Regionalne, które wystawiały dodatkowe pociągi. Na razie nie wiemy, jak dokładnie będzie wyglądać siatka połączeń kolejowych - stwierdził Krzysztof Dobies, przedstawiciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeśli nie pociągiem, to jak? Alternatywne sposoby dojazdu na festiwal

Już od pierwszej chwili, gdy ogłoszono, że w tym roku może nie być możliwości dojazdu pociągami, Jurek Owsiak zachęcał do organizowania wspólnych podróży. Akcja "Skazani na busa" była promowana także na antenie Antyradia, gdzie zachęcano właścicieli busów oraz przewoźników do pomocy uczestnikom imprezy.

Na Facebooku powstały także specjalne grupy, które zrzeszają wszystkie osoby wybierające się na tegoroczny Pol'and'Rock. Każda osoba może zaproponować na niej swoje rozwiązania albo wolne miejsce w samochodzie. Jedno jest pewne - każdy, kto chce dotrzeć do Kostrzyna nad Odrą, na pewno znajdzie sposób, a afera z pociągami w roli głównej nie stanie im na przeszkodzie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Media martwią się o zdrowie Julii Wieniawy. Jej choroba daje złe znaki
  4. Magda Gessler żąda fortuny od restauracji, w której przeprowadzała "Kuchenne Rewolucje". Ogromne oszustwo
  5. Z ostatniej chwili: Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Rodzina aktorki właśnie przekazała wiadomość o jej śmierci. "To koniec"

Źródło: INN Poland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News