Tragedia na przejeździe kolejowym, nie żyją 2 osoby. Nagranie trafiło do sieci

Tragedia na przejeździe kolejowym, nie żyją 2 osoby. Nagranie trafiło do sieci Źródło: flickr.com/Dariusz Sieczkowski

Pociąg zabił dwie osoby na podlaskim przejeździe kolejowym. Z powodu tragedii wstrzymano ruch pojazdów szynowych w okolicy. W internecie opublikowano nagranie.

Pociąg relacji Gdynia-Kraków potrącił mężczyznę i kobietę na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Czyżewie-Rusi-Kolonii. Położona w połowie drogi między Warszawą a Białymstokiem wieś została naznaczona tragedią. Wypadek spowodował wstrzymanie ruchu pojazdów szynowych na trasie Małkinia-Czyżew. Nagranie z miejsca zdarzenia zostało opublikowane w sieci jeszcze tego samego dnia.

Pociąg nie miał szans na wyhamowanie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 września, późnym popołudniem. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do podlaskiego komisariatu 25 minut po godzinie 16. Funkcjonariusze ruszyli do Czyżewa-Rusi-Kolonii, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia dwóch młodych osób o nieustalonych personaliach. Śledczy badają okoliczności zdarzenia. Z relacji świadków wynika, że ofiary wypadku weszły pod rozpędzony pojazd. Maszynista nie miał czasu na reakcję, a droga hamowania pociągu była zbyt długa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tragedia wstrząsnęła mieszkańcami wsi. Miała także dodatkowy skutek - nieprzewidziane opóźnienia w rozkładzie i odwołanie połączeń, które przebiegały przez trasę wypadku.

Zatrzymano kolejne pociągi

Opóźnienia na trasie kolejowej przebiegającej przez miejsce zdarzenia sięgały nawet pięciu godzin. Bieżącą sytuację można było obserwować na stronie portalpasazera.pl. PKP opanowało sytuację około godziny 20:00. 

- Przypomnę, że jeden tor w tym miejscu jest obecnie modernizowany, więc zablokowanie jednego toru spowodowało przerwę w ruchu pociągów między Małkinią a Czyżewem. Pasażerom zapewniono autobusy zastępcze. Nie wiadomo, dlaczego te osoby znalazły się na torach. Przyczyny wypadku wyjaśni specjalna komisja ds. badania przyczyn wypadków kolejowych i policja - skomentował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP w rozmowie z dziennikarzami. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor "Klanu", "M jak miłość" i "Na Wspólnej", ojciec prezenterki "Dzień Dobry TVN". Wielka strata
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

O wydarzeniu informowały również okoliczne i ogólnokrajowe gazety, podlaskie rozgłośnie radiowe i portale społecznościowe. W Internecie opublikowano filmik z miejsca zdarzenia, relacjonujący działanie służb cywilnych. Nagranie można obejrzeć poniżej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda TVP wzięła ślub z prawdziwym przystojniakiem!  Lista gości wbije was w ziemię! Tylu sław w jednym miejscu jeszcze nie było!
  2. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  3. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  4. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  5. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  6. Ciężarna 19-latka została zbiorowo zgwałcona. Ojciec jej dziecka nie żyje

źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News