W Rosji pobito polskiego dyplomatę! Niebezpieczna sytuacja w samolocie

W Rosji pobito polskiego dyplomatę! Niebezpieczna sytuacja w samolocie

Doszło do niebezpiecznej sytuacji w Rosji! Polski dyplomata został pobity na pokładzie rosyjskich linii lotniczych Aerofłot. Teraz Polska strona będzie domagać się wyjaśnień od władz w Moskwie. Kim jest pobity mężczyzna i czemu go zaatakowano?

Jak poinformował na Twitterze szef rzecznika biura prasowego MSZ Artur Lompart, Polak wracał z delegacji służbowej. Na odcinku Irkuck-Moskwa został dotkliwie pobity. Sprawca miał być podobno niezrównoważony psychicznie, został natychmiastowo zatrzymany, a poszkodowany otrzymał pomoc medyczną.

Polski dyplomata pobity w samolocie linii Aerofłot. Rząd podejmie dalsze kroki w tej sprawie

- Poszkodowanemu została udzielona natychmiastowa, niezbędna pomoc zarówno ze strony polskiego urzędu konsularnego w Moskwie, jak i centrali MSZ. Incydent został zgłoszony na policji. Dyplomata przeszedł niezbędne badania lekarskie i powrócił do Polski - czytamy na Twitterze Artura Lomparta. Rzecznik dodaje również, że polska ambasada zwróci się z prośbą o wyjaśnienia do władz rosyjskich. - Obecnie, po zapewnieniu opieki dyplomacie i i jego powrocie Ambasada RP w Moskwie zwróci się do władz rosyjskich z żądaniem wyjaśnień okoliczności incydentu oraz pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności - zapewnia nas Lompart. Nie wiadomo do tej pory, kim jest pobity dyplomata. Jego nazwisko ani funkcja nie zostały ujawnione. Aerofłot fot. twitter.com/LompartA Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Afera na szczycie NATO! Trump uderzył Tuska, ten mu oddał (VIDEO)
  2. Tajemnicza tragedia. 27-letni Polak wypadł przez okno, matkę znaleziono martwą
  3. Ksiądz palił i uprawiał marihuanę na plebani! Afera w polskim kościele
  4. Prokuratura bierze się za b. ministra! Postawiono ciężkie zarzuty
  5. Ten jeż wygląda jak balonik! Jest słodki, ale cierpi na straszną chorobę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News