Pobili imigranta w Poznaniu. Teraz cała Polska będzie miała kłopoty

Pobili imigranta w Poznaniu. Teraz cała Polska będzie miała kłopoty

29 marca doszło w Poznaniu do prawdziwego dowodu nietolerancji i agresji. Pobito tam młodego Hindusa - zadano mu cios w twarz, wskutek czego odniósł obrażenia głowy i kończyn. Ten przypadek nie przejdzie już jednak bez echa. Sprawą zajęła się bowiem minister spraw zagranicznych Indii.

Zaraz po całym zajściu, w internecie pojawiła się informacja, że wskutek pobicia, chłopak zmarł. Wtedy całe wydarzenie, oprócz policji, zaczęła sprawdzać szefowa indyjskiego MSZ, Sushma Swaraj. Od razu poprosiła o informacje ambasady oraz skontaktowała się z polskimi służbami. Ogłosiła także na portalu społecznościowym, że zaangażowała się w badanie całej sprawy.

Obywatele Indii szybko pochwalili polityk za taką aktywność i pracowitość. Część pisała nawet, że kobieta jest najlepszym ministrem, jakiego kiedykolwiek mieli. Niektórzy internauci także otwarcie stwierdzali, że zrezygnują ze swych planów na wakacje, czy studia w Polsce, ponieważ jest to coraz bardziej niebezpieczne dla nich miejsce.

Jak widać nie tylko ze strony politycznej, ale i społecznej, Polska poniesie konsekwencje narastającej ksenofobii i nietolerancji. Okazuje się bowiem, że na świecie jesteśmy coraz bardziej znani z tych popularnych cech i zapędów, które ostro kontrastują z wizerunkiem Polski obowiązującego przez wieki, ukazującego ją jako ostoję wolności i społecznej akceptacji bez względu na rasę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News