Jak wynika z najnowszych danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualne Media, główne wydanie „Wiadomości” straciły widzów po zmianie kierownictwa. Po drugiej stronie są „FAKTY” TVN, których widownia się powiększyła. 

W styczniu 2016 roku główne wydanie „Wiadomości” w Telewizji Publicznej oglądało średnio 3,7 miliona widzów co daje spadek średniej oglądalności (w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku gdy Wiadomości oglądało średnio 4,11 mln osób) o 410 tysięcy osób.

Po drugiej stronie barykady znalazły się „FAKTY” emitowane w TVN, których średnia oglądalność w styczniu br. (w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku) wzrosła o 60 tysięcy Polaków, czyli do 3,56 milionów widzów.

Jak zauważa portal Wirtualne Media, spadek oglądalności TVP i wzrost oglądalności TVN najprawdopodobniej wynika z kadrowej rewolucji przeprowadzonej w tej pierwszej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, który dotychczasowych dziennikarzy wymienił na tych pracujących do tej pory m.in. dla TV Trwam i TV Republiki, a w kierownictwie stacji umieścił polityków własnej formacji.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wirtualne media