Film „Pucz” emitowany w Telewizji Polskiej w trakcie finału WOŚP wzbudził mnóstwo kontrowersji. Autorka Ewa Świecińska mocno uderzyła w opozycję dobierając nagrania pod tezę, iż byliśmy świadkami próby puczu. Teraz posłowie PO żądają honorarium autorskiego, bo nie podpisano źródeł.

Błąd odnośnie braku podpisywania źródeł w wykorzystanych materiałach może sporo kosztować Telewizję Polską i autorów dokumentu.

– To poważna niedoróbka. W końcu nie był to filmik, który miał trafić na Twittera, tylko reportaż w publicznej telewizji – mówi Przemysław Szubartowicz dla Wirtualnych Mediów.

Z kolei Szymon Jadczak z TVP twierdzi, że to kradzież.  Tymczasem rzecznik PO Jan Grabiec ogłosił na Twitterze, że posłowie będą występować do TVP o honoraria autorskie z racji tego, iż w materiale bez ich zgody i podania źródła zamieszczono ich filmy z czasu kryzysu sejmowego.

– Przynajmniej będzie z tego gniota jakiś pożytek – mówi Grabiec zapowiadając, iż pieniądze zostaną przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

...

Zobacz również