Czołowi politycy Platformy Obywatelskiej wezwali na zorganizowanej przez siebie konferencji prasowej swoich konkurentów z Prawa i Sprawiedliwości do publicznej debaty w ramach kampanii wyborczej do polskiego parlamentu.

W debacie mają uczestniczyć m.in. Antoni Macierewicz vs. Tomasz Siemoniak w sprawach obrony narodowej i Janusz Lewandowski vs. Beata Szydło w sprawach gospodarczych.

We wpływowym tygodniku przeczytałem, że Antoni Macierewicz jest mocnym kandydatem PiS na ministra obrony. W związku z tym chciałem zaprosić go do debaty na temat polskiej obronności. Mam nadzieję, że moja propozycja spotka się z aprobatą. Panie Antoni, pan się nie boi! – powiedział Siemoniak.

Z kolei były unijny sekretarz ds. budżetu, europoseł Janusz Lewandowski z PO wezwał do debaty na temat gospodarki Beatę Szydło, kandydatkę na premiera formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Według polityków PO sobotnie konwencje programowe obydwu partii, które w dużej mierze traktowały o gospodarce to dobry powód do skonfrontowania swoich wizji odnośnie przyszłości gospodarczej Polski.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: onet

...

Zobacz również