Mimo że jeszcze jakiś czas temu Grzegorz Schetyna zapewniał, że „Platforma nigdy nie była za przyjmowaniem uchodźców” to teraz planuje on sprowadzenie ich do największych polskich miast. Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią wprost, że to „oznacza wojnę”.

Platforma Obywatelska chce sprowadzać uchodźców do miejscowości, w których sprawuje władze w samorządach. Na pierwszy ogień pójść ma Poznań.

Złożyłem taką deklarację, że samorządowcy Platformy Obywatelskiej, marszałkowie, prezydenci, wierzę, że Kościół Katolicki będzie nam mógł w tym wszystkim pomóc, otworzy się i będzie mógł pomóc tym najbardziej potrzebującym, którzy dzisiaj są w krajach objętych działaniami wojennymi – mówi Grzegorz Schetyna.

Przekonuje również, że już porozumiał się w sprawie przyjęcia uchodźców do Poznania z tamtejszym prezydentem. Mieszkańcy nie kryją oburzenia decyzją, którą podjęto bez ich wiedzy.

Niosą ze sobą różne dziwne, agresywne zachowania. Potem są zamachy. Chyba nie chcemy skończyć jak Londyn? – komentuje sprawę jedna z mieszkanek Poznania.

Eksperci zauważają jednak, że próba sprowadzenia uchodźców do Gdańska w natychmiastowym tempie została przecięta przez szefa MSWiA – Mariusza Błaszczaka. Zwrócił on uwagę na fakt, że w Polsce to rząd zajmuje się polityką imigracyjną, a nie samorządowcy. Wygląda jednak na to, że Grzegorz Schetyna wraz ze swoimi podwładnymi niezbyt przejęli się tymi słowami.

źródło: wpolityce.pl

...

Zobacz również