Rzeczniczka rządu rozwiewa wątpliwości. Nie będzie podniesienia kwoty wolnej od podatku, którą właśnie po raz kolejny podniesie Wielka Brytania (do 12 000 funtów).

W Polsce kwota wolna od podatku wynosi obecnie 3091 złotych, a od 2008 roku podniosła się o… 2 złote. Rzeczniczka rządu Kidawa-Błońska rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości. Nie będzie podniesienia kwoty wolnej.

– Nigdy w parlamencie nie blokuje się ustaw tylko dlatego, że zgłasza je opozycja. Ważna jest zawartość merytoryczna danego projektu i czego dotyczy – przekonywała Małgorzata Kidawa-Błońska odnosząc się do inicjatyw jakie mają być forsowane przez prezydenta elekta Andrzeja Dudę, w tym podniesienia kwoty wolnej od podatku.

– PO nie będzie ulegała populizmowi. Nie będziemy się bali podejmować trudnych decyzji. Jesteśmy odpowiedzialni za Polskę, za budżet – dodała w „Polityce przy Kawie”.

– To są ogromne pieniądze. Nie zmieniając niczego innego, naszego państwa na to nie stać – powiedziała Kidawa-Błońska. Oznacza to, że na podniesienie kwoty wolnej od podatku Polacy nie mają co liczyć.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvp.info

...

Zobacz również